Ile razy powiedziałaś sobie: jestem wystarczająca, a ile razy, że coś z tobą nie tak? Nie takie piersi, nie takie nogi, nie taki sukces, nie to życie… Wymieniać można w nieskończoność. A gdybyś pozwoliła sobie na prawdę, szczerość, autentyczność? Na bycie nieidealną, ale szczęśliwą? Spójrz na siebie z uwagą i powiedz: Kurczę, jestem fajna! Potrafię tyle fajnych rzeczy!

Wszystko możesz stracić, ale swoich kompetencji, umiejętności, doświadczenia nie, one stanowią twoją siłę i kapitał na całe życie

Pamiętaj o tym zawsze, w każdej minucie i dniu, wtedy, gdy czujesz się kulą energii i siły, i wtedy, gdy masz wrażenie, że zapadasz się w ciemność. To kim jesteś to znacznie więcej niż suma twoich porażek i sukcesów, łaskawe spojrzenie innych. Jesteś niesamowitą kobietą, taką, jaką jesteś. Jesteś sobą. Nie ma nic cenniejszego, tego nikt nie może ci odebrać.

Kobiece kręgi mają niezwykłą moc. To szczególny rodzaj więzi i emocji, które potrafią działać cuda. Budować, uskrzydlać, dawać siłę – a może tylko wskazują nam drogę, by tę swoją skrytą siłę wydobyć na powierzchnię? Jedno jest pewne, nikt nie da ci tyle, co druga kobieta! Więc, gdy czujesz, że życie daje ci w kość mocniej niż zwykle, nie oglądaj się za siebie. Biegnij szybko po wsparcie drugiej kobiety. Łap za książkę, która przypomni ci, to co najważniejsze!

Wydawać by się mogło, że o motywacji, zmianach i kobiecej sile napisano już wszystko! Nic bardziej mylnego. Dopóki kobiety wciąż będą walczyć o siebie, o swoje prawo do szczęścia, do swoich decyzji, do bycia silną i do bycia czasem słabą, dopóty trzeba mówić, pisać, krzyczeć: jesteśmy wystarczające, niepowtarzalne, jesteśmy sobą.

Przeczytajcie koniecznie kilka ważnych słów, które do kobiet skierowała Paulina Smaszcz, a najlepiej przyklejcie na lodówkę!

Bądź kobietą petardą! 20 cytatów, które dadzą ci siłę i kopa do działania!

Nie jesteś mną, a ja nie jestem tobą. Ja akceptuję ciebie i wiem, że jesteś szalenia potrzebna na tym świecie, w moim kraju, w moim mieście czy mojej wsi, w swojej rodzinie i obok mnie.

Wszystko możesz stracić, ale swoich kompetencji, umiejętności, doświadczenia nie, one stanowią twoją siłę i kapitał na całe życie.

Nie urodziłam się SILNA i walcząca. Pancerz zbudowały ZŁE doświadczenia.

Poznając kobietę szukaj sojusznika, partnerki do wspólnych rozmów, plotek przy kawie, mądrych rozmów o życiu, dzieciach, pracy, edukacji, uczuciach, problemach i codzienności.

Naucz się praw asertywności i powtarzaj je nieustannie sobie, swoim dzieciom, swojej rodzinie, swoim przyjaciółkom. To ważne, by kobiety rosły w siłę i stosowały te prawa, myśląc o sobie i swoim życiu, kiedy ktoś chce naruszyć ich prywatność, cielesność lub wmówić im, że zawsze muszą być niewolnicami i pokornie podporządkować się innym.

Przestań ranić samą siebie okropnymi i złymi komentarzami na swój temat! Zacznij mówić o sobie dobrze. Jeśli siebie nie docenisz, to jak mają cię docenić inni?

Partner ma cię uskrzydlać. Ty z kolei masz go inspirować. Wszystko we wzajemnym szacunku.

Nieważne, czy to znajomy, ktoś z rodziny, czy współpracownik (…) od ciebie zależy, kim się otaczasz, kogo wpuszczasz do swojego życia i kto w nim funkcjonuje.

W ofertach pracy zaczynamy być przezroczyste i niezauważalne, a przecież to najlepszy moment na wyrażenie nas samych i głośnego powiedzenia TO JA.

Nie wszyscy muszą nas uwielbiać i akceptować. Ani ja, ani ty nie jesteśmy zupą pomidorową i nie wszyscy muszą nas lubić.

Aż 59 proc. kobiet w badaniu mówi, że partner powinien im pomagać w obowiązkach domowych. Słowo „pomagać” oznacza, że całość obowiązków domowych należy do ciebie (…) Powinnaś mówić: „Partner ma dzielić ze mną obowiązki domowe” i wtedy ma to zupełnie inny wydźwięk i znaczenie.

Przebieraj, wybieraj, szukaj najlepszego partnera, na którego zasługujesz. Nie zgadzaj się na byle kogo, kto traktuje cię źle, gdy słabniesz. Życie może nas poturbować w każdej chwili, więc warto mieć obok kogoś NIEZAWODNEGO.

Dlaczego jako kobiety mamy ciągle wyrzuty sumienia? (…) Nie możesz ciągle biec bez tchu, nie uświadamiając sobie, jak ci to szkodzi.

Nie jestem sprawą do załatwienia. Nie jestem błędem. Jestem CUDEM!

Nikt nie zadba o ciebie tak dobrze i starannie jak ty sama. Kiedy kobieta upada na zdrowiu psychicznym lub fizycznym, cierpi cała rodzina.

Mówię własnym głosem.

Zaprzeczeniem miłości jest OBOJĘTNOŚĆ. Patrzysz w lustro i wiesz, że zrobiłaś wszystko, co było możliwe, by uratować tę miłość, ten związek, tę relację i już nic więcej nie da się zrobić. Pamiętam, kiedy pierwszy raz sobie to uświadomiłam. Zabolało.

Spójrz za siebie i doceń drogę, którą musiałaś przebyć. Doceń każdy moment, każdą lekcję, każde dobre i złe doświadczenie. TO CAŁA TY!

Perfekcjonizm nie jest zdrowy. Niestety, wstydowi towarzyszy ciągłe porównywanie się, a jego sprzymierzeńcem jest zadowalanie innych. Zawstydzając siebie samą, budujesz domek z kart, którego fundamentami są oczekiwania innych.

Mówią: kobieta ma duszę. Ja mówię: kobieta jest duszą.

Wszystkie cytaty pochodzą z książki Pauliny Smaszcz – „Bądź kobietą petardą. Jak zająć się sobą i żyć świadomie” – którą serdecznie Wam polecamy.

Bądź kobietą petardą!
Paulina Smaszcz

Szukasz inspiracji, wsparcia, energii, zrozumienia? Pragniesz dla siebie czegoś nowego, ale boisz się konsekwencji? Zmień to! Ta książka jest dla ciebie! Jesteś swoją mistrzynią i uczennicą jednocześnie. Odważ się poświęcić sobie czas i zacznij żyć świadomie.

Wszyscy wokół twierdzą, że ostatnia dekada należała do kobiet. I wszystko wskazuje na to, że kolejna też taka będzie. Ale, mimo wielu przykładów kobiet, które zdecydowały się na odważny ruch, założyły własne firmy, zmieniły pracę, życie osobiste, nadal wiele spośród nas jest zagubionych, potrzebuje wsparcia, drogowskazu. To książka dla tych kobiet, które szukają inspiracji, energii, zrozumienia.

Paulina Smaszcz od wielu lat szkoli kobiety. Są wśród nich lwice biznesu, matki, kobiety oddane, oszukane, poszukujące, płaczące, zrzędzące i kochające.

Różnią się od siebie pozycją, pochodzeniem, doświadczeniem, ale wszystkie mają kilka wspólnych cech: notorycznie popełniają te same błędy, nie wyciągają wniosków i oddają swoje życie w ręce innych.

Jeśli w tym opisie odnajdą samą siebie, być może stwierdzą, że to właściwy moment, by zacząć zmianę. Potrzebne im będą: samoświadomość i samozrozumienie, przestrzeń na marzenia i pasje, własna odpowiedzialność i silna asertywność oraz narzędzia, jak te wszystkie aspekty budować i rozwijać.

Ta książka jest zarazem zaproszeniem i narzędziem do zmian.

Na półkach księgarskich jest wiele książek o motywacji, o zmianie, o odważeniu się na samodzielność. Czemu miałabyś, droga czytelniczko, sięgnąć właśnie po tę? Poza energią, motywacją do zmian, przykładami kobiet, które dokonały rewolucji w swoim życiu po czterdziestce, co wielu wydawało się nadmiernym ryzykiem, autorka umieściła w niej wiele praktycznych narzędzi ułatwiających samopoznanie, planowanie zmian. Są tu ankiety, zadania do wykonania. Mnóstwo zadań. Bo zmiana nie dokona się za nas. Każda z nas może się zmienić. Jeśli chce. I – jeśli zacznie. Może zacząć od teraz. Jest nawet temu dedykowane zadanie: „Początek twojej linii życia to dzień, w którym czytasz moją książkę. Zapisz na początku dzisiejszą datę”. Proste? Zbyt proste? Od czegoś trzeba zacząć. A potem działać. I nie zrażać się. Naprawdę warto odpalić petardę!

Zeszyt ćwiczeń zawartych w książce znajdziesz również w linku poniżej:
Bądź Kobietą Petardą_Zeszyt ćwiczeń