Ten post zawojował Internet. Pewnie większość z was słyszało o Kendal Jenner, ale niewielu wie, kim jest Alyssa Carson. Ta pierwsza zdobywa uwagę pokazując na zdjęciach swoje skąpo ubrane, perfekcyjne ciało, druga pozuje w stroju astronautki, bo jest pierwszym człowiekiem, który poleci na Marsa.

Nasze społeczeństwo ma obsesję na punkcie piękna. Wystarczy jedno spojrzenie na błyszczące okładki magazynów przy kasie w sklepie spożywczym lub idealnie dobrane zdjęcia w mediach społecznościowych, aby zrozumieć: sprzedaje się to, co atrakcyjne fizycznie. I wyidealizowane. Choć możemy chcieć temu zaprzeczać, rzeczywistość jest okrutna: społeczeństwo ceni sobie ponad wszystko nierealistyczne standardy dotyczące kobiecej urody, a nie nasz intelekt czy osiągnięcia na polu zawodowym.

Poniższy post sprawił, że na nowo rozgorzała dyskusja o tym, co powinniśmy mówić naszym dorastającym córkom i synom. Jak pomóc im odnaleźć się w świecie, który priorytet nadaje przede wszystkim fizycznej atrakcyjności?

Po lewej: Amerykańska modelka Kendall Jenner w kostiumie kąpielowym pokazująca, czym, zdaniem wielu, jest idealne ciało kobiety. Kilka dni temu to zdjęcie zyskało olbrzymią popularność.
PO PRAWEJ: Alyssa Carson, 19-letnia astronautka, najmłodsza osobą w historii, która przeszła wszystkie testy lotnicze NASA i która teraz przygotowuje się do bycia pierwszym człowiekiem, który uda się na Marsa. Słyszałeś o niej? Myślę, że najwyższy czas, abyśmy ponownie przemyśleli nasze ideały i aspiracje jako społeczeństwo, prawda?