Nastrojowe oświetlenie zewnętrzne idealnie nadaje się do tworzenia wieczorami magicznej atmosfery, ułatwiając widoczność i ocieplając blaskiem chowającą się pod osłoną nocy naturę. Możliwości wyboru są nieograniczone, bo producenci oświetlenia prześcigają się w pomysłach na lampy ogrodowe, do montażu których nie potrzebujemy już żadnych kabli.  Wiszące lampiony w stylu japońskim, które można zawiesić na gałęzi drzewa lub pergoli, funkcyjne słupki do oświetlenia alejek i podjazdu, czy designerskie lampy stołowe czy podłogowe na trójnogu, które można umieścić na patio, tarasie lub stole – w ofercie sklepu Ardant znajdziemy wiele propozycji lamp przenośnych.

Fot. Materiały prasowe

Wybieramy źródło zasilania

„W przypadku oświetlenia zewnętrznego, poszukiwania naszego wymarzonych lamp rozpoczynamy zazwyczaj od wyboru źródła zasilania. Jeśli nie dysponujemy przygotowaną wcześniej instalacją elektryczną, najlepszym rozwiązaniem będą lampy na baterie lub energię słoneczną.  Czerpanie energii ze słońca jest na szczęście całkowicie bezpłatne i tego rodzaju oświetlenie można umieścić wszędzie tam, gdzie operuje słońce ładujące panel. Lampy zasilane bateryjnie zapewnią z kolei setki godzin światła, zanim będą wymagać wymiany baterii – mówi Monika Sumorek z Ardant.pl.

Fot. Materiały prasowe

Czy kiedykolwiek stworzyliście oświetlenie na swoim letnim tarasie, tylko po to, by zdać sobie sprawę, że nie jest tak doskonałe, jak sobie wyobrażaliście? A przecież wystarczy chwycić bezprzewodową lampę za uchwyt (np.  model Strap To Go lub Ara to Go) i umieścić ją w dowolnym miejscu, aby osiągnąć zupełnie nowy klimat w przestrzeni. Duńskie lampy Design For The People, zapraszają do „zabrania ich gdziekolwiek” – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. A dzięki różnym wymiennym akcesoriom do lamp Kettle i i Sponge marki Nordlux, można nawet określić rodzaj lampy, która najlepiej będzie pasować do wymarzonego ogrodu lub tarasu. Spróbuj użyć wielu lamp umieszczonych na różnych wysokościach, aby stworzyć atrakcyjną równowagę między ciemnością a światłem. Zadbaj o kilka źródeł oświetlenia (np. stołowe, wiszące, podłogowe i lampę ze szpikulcem do ziemi) z jednej kolekcji, by osiągnąć wyjątkową aranżacyjną harmonię” dodaje Monika Sumorek.