Współczesne trendy w projektowaniu wnętrz wykazują silne tendencje do czerpania pełnymi garściami dobrodziejstw natury. Coraz większa popularnością cieszą się również meble rattanowe, które dawno przestały być wyposażeniem jedynie ogrodowym. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Piękne i efektowne włókna naturalne

Ekologiczne rozwiązania, drewno, naturalne tkaniny i egzotyczne rośliny znajdują się obecnie w najmodniejszych aranżacjach. W takim otoczeniu rewelacyjnie prezentują się meble rattanowe, które z p powodzeniem zdobią zarówno ogrody i tarasy, jak i urządzone z pomysłem wnętrza domów i mieszkań. Rattan jest naturalnym włóknem pozyskiwanym z kory palmowej, które od zarania dziejów wykorzystywane jest do plecenia mebli, dachów, koszy i różnego rodzaju narzędzi. Jest wyjątkowo ceniony ze względu na unikalne walory estetyczne, niewielką wagę, możliwość dowolnego formowania i wytrzymałość. Nie lubi jednak wilgoci i zbyt długiej ekspozycji na słońce.

Meble rattanowe do ogrodu
Zdjęcie autorstwa Skylar Kang z Pexels

Stylowe meble rattanowe w aranżacji

Przez długie lata wyroby z rattanu traktowane były jako meble ogrodowe. Od pewnego czasu znów powróciły jednak na salony, zdobiąc nawet najpiękniejsze i najbardziej luksusowe wnętrza.