Presja ze strony bliskich osób, oczekiwania społeczne i widoczne różnice w sposobach wychowywania dziewcząt i chłopców to tylko niektóre z czynników, które sprawiają, że kobiety zamiast budować swoją siłę psychiczną, koncentrują większość energii na tym, by sprostać temu, czego się od nich wymaga.

Świadomość pewnych niezdrowych nawyków dotyczących naszej higieny psychicznej to pierwszy krok ku pozytywnym zmianom. Pamiętaj, że kiedy rezygnujesz z rzeczy, które hamują twój rozwój, zaczynasz odzyskiwać życiową równowagę i poczucie wartości.

Oto 13 rzeczy, których kobiety silne psychicznie nie robią:

 1. Nie porównują się do innych

Nic nie zyskasz, mierząc swoje szczęście, bogactwo i wygląd z bogactwem i szczęściem innych ludzi. Jedyną osobą, z którą możesz się porównywać, jesteś ty sama z przeszłości.

 1. Nie dążą do perfekcji

Stawiaj sobie wysokie oczekiwania, ale nie stawiaj poprzeczki niemożliwie wysoko.

 1. Nie postrzegają wrażliwości jako słabości

Chociaż proszenie o pomoc lub przyznanie się, że się zmagasz z jakimiś trudnościami bywa postrzegane jako słabość, nic bardziej mylnego niż taka właśnie opinia. Przecież postawienie się w sytuacji, w której ryzykujesz zranienie i odsłonienie się przed innymi, wymaga prawdziwej odwagi. A bycie wrażliwym jest kluczem do tworzenia ważnych relacji.

 1. Nie pozwalają sobie na to, by brak wiary we własne siły powstrzymał je przed osiągnięciem celu

Wątpliwości są czymś normalnym, ale nie powinnaś pozwolić, aby hamowały twoją drogę do osiągnięcia wymarzonego celu. Nawet jeśli twoja głowa wątpi w pewne umiejętności, niech serce nie wierzy we wszystko, co myślisz. Musisz być gotowa iść naprzód, nawet jeśli nie jesteś całkowicie pewna siebie.

 1. Nie myślą o wszystkim zbyt intensywnie, rozpamiętując błędy z przeszłości

Nadmierne myślenie to nie to samo, co rozwiązywanie problemów. Nadmierne myślenie polega na rozpamiętywaniu rzeczy, które już się wydarzyły. Rozwiązywanie problemów to szukanie konkretnych kroków i posunięć. Zaangażuj się w produktywne działanie, nie skupiając się na tym, czego nie możesz zmienić.

 1. Nie unikają trudnych wyzwań

Niezależnie od tego, czy jest to trudna sytuacja w pracy, czy nieprzyjemna rozmowa z przyjacielem, unikanie trudnych wyzwań sprawi, że zatrzymasz się w miejscu. Rzuć sobie wyzwanie, aby każdego dnia stawać się coraz silniejszą w relacjach z innymi, a zbudujesz pewność siebie potrzebną do stawiania czoła trudnym wyzwaniom.

 1. Nie boją się łamania zasad

Dziewczynki są od małego zachęcane do bycia grzecznymi i dobrze wychowanymi. Ale najczęściej to ci, którzy łamią zasady zmieniają świat. Niezależnie od tego, czy jest to niepisana zasada dotycząca norm płci, czy oficjalna reguła, która Cię fizycznie powstrzymuje przed konkretnym działaniem, złamanie kilku zasad może być kluczem do uwolnienia się od rzeczy, które hamują twój rozwój osobisty.

 1. Nie poniżają innych, aby poczuć się lepiej

Silne kobiety okazują wsparcie i dają innym pozytywną energię.

 1. Nie pozwalają nikomu ograniczać ich potencjału

Niezależnie od tego, czy to ktoś bliski Ci powiedział, że nigdy nic nie osiągniesz, czy też odmówiono Ci awansu w pracy – nie pozwól, by to cię zniszczyło. Naucz się wierzyć w siebie, a opinie innych osób będą mniej na ciebie wpływać.

 1. Nie obwiniają się, gdy coś idzie nie tak

Chociaż ważne jest, aby przyjąć pełną odpowiedzialność za swoje zachowanie, toksyczne samoobwinianie może przynieść odwrotny skutek. Mówienie „Dokonałam złego wyboru” zamiast „Jestem złą osobą” jest kluczem do lepszego radzenia sobie z porażkami w przyszłości.

 1. Nie milczą

Badania pokazują, że kobiety mają mniej czasu antenowego niż mężczyźni, od spotkań biznesowych po imprezy towarzyskie. I jest mało prawdopodobne, że mężczyźni w najbliższym czasie będą mniej mówić… Dlatego ważne jest, aby zabrać głos i być słyszaną.

 1. Nie czują się źle wychodząc ze strefy komfortu

W miarę dojrzewania emocjonalnego twoja osobowość i wartości ulegną zmianie i ważne jest, aby do tego odpowiednio dostosować swoją codzienność. Nie jest istotne czy zmieniasz swoje życie zawodowe w wieku 40 lat, czy zmieniasz swoje życie osobiste w wieku 60 lat. Nie bój się tych zmian, ciesz się szczęściem, ryzykuj.

 1. Nie boją się sukcesu

Wiele kobiet uważa, że ​​komplementy są czymś zawstydzającym. Z trudem słuchają miłych rzeczy o swojej pracy, ponieważ nie czują się godne sukcesu. Ale świadomość swoich osiągnięć to nie arogancja. Twoje osiągnięcia zasługują na to, by o nich mówić!