Podobno w życiu nie należy niczego żałować, trzeba jedynie cieszyć się chwilą obecną, a błędy przeszłości traktować jako konieczną naukę. Niemniej jednak, lubimy rozpamiętywać to, czego nie możemy już zmienić. Często wracamy myślami do momentów, które mogłyby się przecież potoczyć inaczej… Czego wówczas żałujemy?

Żałujemy, że nie mieliśmy odwagi żyć życiem wiernym swoim oczekiwaniom i marzeniom, a nie takim, jakiego oczekiwali od nas inni

Pamiętaj: nie odkładaj na jutro tego, co możesz zrobić dzisiaj. Czasami później nie nadchodzi nigdy… Nikt nie przeżyje za ciebie twojego życia, nikt nie doświadczy ważnych sytuacji, emocji. Nikt nie wie, czego naprawdę potrzebujesz i co cię uszczęśliwia. Musisz zawalczyć o to, by żyć tak, jak tego chcesz.

Żałujemy, że pracowaliśmy zbyt ciężko

Pamiętaj: nie zatrzymasz w pamięci tego, ile zarobiłeś pieniędzy, ale zapamiętasz ludzi, z którymi dokonałeś rzeczy ważnych. Pieniądze przychodzą i odchodzą, wspomnienia zostają na całe życie. Tak jak osoby, z którymi coś przeżyłeś, zapisują się na stałe w twoim sercu. Praca jest ważna, ale nie zastąpi ci relacji z innymi.

Żałujemy, że nie mieliśmy dość odwagi, by wyrazić swoje uczucia

Pamiętaj: zawsze mów prawdę, nawet jeśli jest ona trudna. Tłumione emocje prowadzą do złych decyzji i do frustracji. Jeśli kochasz, zaryzykuj. Jeśli masz negatywne emocje, pozwól się pokierować swojej intuicji. Są takie momenty w życiu, gdy trzeba wyjść poza sferę marzeń i zacząć działać.

Żałujemy, że nie utrzymywaliśmy kontaktu z przyjaciółmi

Pamiętaj: dziś łatwo jest przyjąć za pewnik obecność i przychylność pewnych osób. Ale upewnij się, że twoi przyjaciele wiedzą, że ci na nich zależy. Jednostronne relacje nie są tak wartościowe jak te, w których obie strony mają pewność, że mogą na sobie polegać.

Żałujemy, że nie pozwoliliśmy sobie na to, by być szczęśliwszymi

Pamiętaj: tak dużą część naszego życia spędzamy na zadowalaniu innych, że swoje własne pragnienia umieszczamy na ostatnim miejscu. Znajdź to, co sprawia, że ​​jesteś najszczęśliwszy i rób to częściej. Nie blokuj i nie utrudniaj sobie drogi do szczęścia, nie wstydz się tego, czego pragniesz.

Żałujemy, że nie spędziliśmy więcej czasu z tymi, na których mi zależy, a mniej w mediach społecznościowych

Pamiętaj: Bezcelowe przewijanie Facebooka czy Instagrama przez wiele godzin nie daje ci nic, na dłuższą metę. Zamiast życzyć sobie życia, które inni „wydają się mieć” – wyjdź z ukrycia i stwórz własną rzeczywistość.

Żałujemy, że nie dbaliśmy wystarczająco o tych, którym na nas zależało

Pamiętaj: to, że ktoś nie prosi o pomoc, nie oznacza, że ​​jej nie potrzebuje lub na nią nie zasługuje. Wszyscy toczymy swoją małą, prywatną bitwę każdego dnia.

Żałujemy, że nie słuchaliśmy częściej swojego instynktu

Pamiętaj: ufanie swojemu instynktowi nauczy cię, czego potrzebujesz, aby się rozwijać i rozwijać dzięki własnym doświadczeniom. Życie toczy się na zewnątrz, a nie w twojej strefie komfortu…

Naucz się, że popełnianie błędów jest w porządku, o ile dzięki nim się uczysz i o ile potrafisz je sobie wybaczyć. Uczyń swoje zdrowie i dobre samopoczucie najwyższym priorytetem każdego dnia, ponieważ nie możesz dbać o innych, jeśli nie potrafisz dbasz o siebie. Śmiej się często i codziennie. Rób każdego dnia jedną rzecz, która jest poza twoją strefą komfortu. Zadawaj więcej pytań i poszerzaj swoje horyzonty, aby dowiedzieć się więcej. Powstrzymaj się z ferowaniem wyroków, dopóki nie poznasz wszystkich faktów. Nie próbuj zmieniać ludzi, chyba że o to poproszą. Bądź odważny i zmierz się ze swoimi lękami. Traktuj ludzi tak, jak sam chciałbyś być traktowany. Żyj teraźniejszością, bądz obecnym.