Okres świąteczny to szczególny czas poprzedzony intensywnymi przygotowaniami. Jak co roku jednym z najważniejszych zadań są porządki, które nierzadko stają się wyzwaniem i źródłem stresujących sytuacji. Firma PEKA stawia czoło temu wyzwaniu – decluttering czyli „odgracanie” to zaprowadzanie ładu przy pomocy ergonomicznych systemów oraz rozwiązań ułatwiających życie nie tylko od święta, ale również na co dzień.

Przedświąteczne sprzątanie to czynność, na którą zawsze braknie czasu. Proces sprzątania najczęściej wygląda tak, że zabałaganione wnętrza doprowadzamy do perfekcji, żeby po jakimś czasie znowu zapanował w nich całkowity nieład. Kluczem do zorganizowanych i przyjemnych porządków jest wprowadzenie kilku „zdrowych” nawyków, które pozwolą nam na zapanowanie nad przestrzenią i znacząco ułatwią systematyczne utrzymanie porządku. Jednym z pomieszczeń, które zasługuje na szczególną uwagę w okresie świątecznym jest kuchnia. Tam powstają wigilijne potrawy, które często przygotowuje się z wyprzedzeniem, dlatego ta przestrzeń aż do ostatniego momentu wymaga dogłębnego uprzątnięcia.

Fot. mat. prasowe Peka

Aby szuflady nie były powodem do wstydu

Szuflady są często newralgicznym miejscem wśród kuchennych szafek. Większość kuchennych przedmiotów trafia do nich, aby w pewnym momencie całkowicie je zapełnić i uniemożliwić domknięcie. Przykrej niespodzianki można uniknąć, wprowadzając w życie nawyk organizowania wnętrz szuflad, ale również poprzez wyposażenie ich w specjalne systemy, które ułatwią utrzymanie ładu przez cały rok. W ofercie PEKA można znaleźć wkłady na talerze- ułożone w nich naczynia są zabezpieczone przez uszkodzeniami. Dodatkowym atutem jest łatwe i bezpieczne wyjmowanie na przykład na stół. Wewnątrz wkładu znajduje się mata antypoślizgowa, która ochroni szufladę w przypadku mokrych talerzy. Jednym z kuchennych must-have są wkłady na sztućce. Bogactwo oferty PEKA pozwala na dobór poszczególnych elementów, w zależności od gustu i preferencji użytkownika. Excellent, Sky lub Classico – to propozycje dla miłośników klasyki, którzy przechowują sztućce pionowo. Za pomocą modelu Scoop noże, łyżki i widelce można poziomo, dzięki czemu ostre krawędzie sztućców nie będą uderzały o siebie. Aby jeszcze bardziej ułatwić organizację we wnętrzach szuflad warto zaopatrzyć się w systemy, pomagające przechowywać sztućce serwisowe, które są niezbędne, ale trudno zaaranżować dla nich miejsce w kuchni ze względu na ich kształt. Podczas planowania przestrzeni warto również pamiętać o bloku na noże, a także specjalnych wkładach na folię aluminiową i papier śniadaniowy.