Języki miłości to sposób, w jaki naturalnie komunikujemy się i postrzegamy miłość. Poprzez swój język wyrażasz swoje uczucia i pragniesz, aby tym samym językiem mówił partner, chcesz otrzymać od niego to sami, co sama dajesz.

Jeśli ty i twój partner macie operujecie różnymi językami miłości, możecie nieustannie wyrażać swoją miłość Inie zauważając jednocześnie miłosnych wyznań drugiej strony!

Znajomość czyjegoś języka miłości i używanie go ma kluczowe znaczenie, aby twój partner czuł się doceniany i kochany, a według badań ma to pozytywny wpływ na waszą relację i jest jednym z warunków budowania dobrego związku. Miłość mówi aż w pięciu różnych językach!

Pięć języków miłości:


Język czynów

Oznacza to, że myślisz, że czyny mówią głośniej niż słowa! Ktoś, kto posługuje się tym językiem miłości, będzie czuł się najbardziej kochany, gdy jego partner pomoże mu w załatwianiu codziennych spraw, obowiązkach i obdaruje go drobnymi aktami dobroci i troski. 

Ten język mówi zrobionym praniem, filiżanką dobrej herbaty, masażem po ciężkim dniu lub opieką nad  tobą, gdy źle się czujesz.

Język pełen słów

Oznacza to, że lubisz, gdy ktoś werbalnie mówi ci, jak bardzo cię kocha. Te słowa i zapewnienia SA dla ciebie ważne. Ktoś, kto posługuje się tym językiem miłości, poczuje się najbardziej kochany, gdy zostanie bezpośrednio poinformowany o tym, jak bardzo jest doceniany.

Ten język mówi wiele razy dziennie: kocham, wysyła wiadomości i dzwoni.

Język podarunków

Oznacza to, że lubisz otrzymywać namacalne symbole i dowody miłości. Nie chodzi o materialną wartość tych podarunków, ale podoba ci się, że ktoś myślał o tobie przygotowując prezent. Wartość czyjegoś wysiłku jest dla ciebie najcenniejszym dowodem zaangażowania.

 Ktoś, kto posługuje się tym językiem miłości, będzie czuł się najbardziej kochany, gdy otrzyma prezenty przede wszystkim o wartości sentymentalnej.

Ten język  mówi: dobrze cie znam, słucham cię, wiem, co sprawi ci największą radość.

Język obecności

Oznacza to, że uwielbiasz, gdy ktoś upewni się, że spędzi z Tobą czas! Ktoś, kto posługuje się tym językiem miłości, lubi otrzymywać niepodzielną uwagę i angażować się we wspólne aktywności. 

Ten język mówi: kocham, więc jestem dla ciebie i czas spędzony z tobą jest dla mnie najważniejszy – czy na kanapie czy w podróży dookoła świata. Odkładam wszystko, jestem na 100 procent.

Język fizyczności

Oznacza to, że kochasz, gdy ktoś pokazuje ci, że cię kocha w sposób fizyczny. Ktoś, kto posługuje się tym językiem miłości, lubi bliskość fizyczną afirmację.

Ten język mówi trzymaniem się za ręce, obejmowaniem, pocałunkami i seksem.  Kluczowym sposobem okazywania miłości jest wasza fizyczna intymność.

A ty, jakim językiem mówisz w  miłości?