Są rzeczy, których kobieta nigdy nie powinna robić dla mężczyzny. Nigdy. Miłość to potężna siła, ale nigdy nie powinna dyktować warunków, wymuszać, wiązać czy krzywdzić. Dobra miłość nie jest poświęceniem, nie jest rezygnacją z siebie. Dbać o miłość, nie znaczy poświęcić swojego szczęścia dla kogoś innego. 

10 rzeczy, których nigdy nie powinnaś robić w imię miłości

Jeśli chcesz kochać dobrze i dobrze być kochaną, przeczytaj, czego kobieta nigdy nie powinna robić dla mężczyzny.

1. Porzucać swoim marzeń

Nie powinnaś wybierać między miłością a marzeniami. Jeśli się kochacie, powinniście być w stanie znaleźć sposób, aby wszystko zadziałało. Jeśli zdecydujesz, że nie chcesz już podążać określoną ścieżką, w porządku, ale nigdy nie porzucaj swoich marzeń, aby z kimś być. Takie decyzje z czasem mogą spowodować ogromny żal wobec partnera.

2. Zmienić swoich poglądów

Światopogląd, moralność, zasady. Każdy z nas ma swój zestaw kierunkowskazów, które wytyczają jego ścieżkę. Różnimy się, czasem bardzo. Twój partner nie może oczekiwać, że zmienisz swoje zasady. Wzajemny szacunek i równe traktowanie to podstawa związku.

3. Zmieniać swojego wyglądu

Bo on woli blondynki, bo woli duże piersi… Zbyt często zmieniamy na siłę swoje ciało po to, by spełnić czyjeś oczekiwania. Jeśli się kochacie, żadne z was nie powinno wymuszać ani oczekiwać takich zmian od drugiej osoby. Chcesz coś zmienić? Świetnie! Ale rób to dla siebie!

Pamiętaj, że często wydaje nam się, że partnerowi coś się w nas nie podoba, gdy w rzeczywistości on nawet o tym nie pomyślał.

4. Poświęcać swoje przyjaźnie

Gdy wchodzisz w związek bardzo często ograniczasz czas spędzany w rodziną i przyjaciółmi – to normalne. Nie da się rozciągnąć doby, jednak nie oznacza to, że z powodu miłości masz zrezygnować ze wszystkich dotychczasowych relacji. Nie wymagaj tego również od partnera.

Twoi przyjaciele i rodzina potrzebują cię tak samo jak twój partner, nawet jeśli nie zdajesz sobie z tego sprawy. Nie zaniedbuj swoich przyjaciół, nie rezygnuj ze swojego dotychczasowego życia. Gdzie będziesz, jeśli twój związek się skończy?

5. Głodzić się

Nie! Nie krzywdź swojego ciała, nie krzywdź swojej, duszy. Jeśli partner wywiera na tobie presję, żebyś schudła – dzieje się niedobrze. Twoje zdrowie jest ważniejsze!

Jeśli chcesz być zdrowsza, bardziej atrakcyjna – super! Ale rób to zawsze zdrowo i dla siebie. Nie by zadowolić innych. Nigdy wszystkich nie zadowolisz, a jedyną osobą, z którą będziesz zawsze jesteś TY sama? Chyba warto zadbać przede wszystkim o tę relację?

Bycie w związku nie daje partnerowi władzy nad twoimi decyzjami.

6. Godzić się na kontrolę

Nigdy nie pozwalaj na to, by ktoś przejął całkowitą kontrolę nad twoim życiem. Nie rezygnuj ze swojego zdania, swojej samodzielności, swojej niezależności. Jeśli nie będziesz istnieć, jako osoba, nie będziesz istnieć, jako partnerka, żona czy mama.

7. Mieć dzieci

Nigdy, ale to przenigdy nie decyduj się na założenie rodziny, jeśli nie chcesz mieć dzieci. I kropka. Nawet, jeśli to oznaczałoby koniec związku! Twoja decyzja wpłynie nie tylko na waszą dwójkę.

8. Zapominać kim jesteś

Nie cierpisz chodzisz po górach, ale on nie wyobraża sobie innych wakacji? Po rollercosterze przez tydzień masz odruch wymiotny na samo wspomnienie przejażdżki, ale on mówi, że przez ciebie nie ma zabawy? A może kochasz robić milion rzeczy naraz, możesz przepłynąć jezioro, ale on wciąż powtarza, że skoro jesteście razem, powinnaś dopasować swoje życie do niego i poleżeć przed telewizorem przez weekend?

Nieważne, co was dzieli – nie musicie robić wszystkiego razem. Nie każ nikomu rezygnować z tego, kim jest – bez względu na to, czy jest triatlonistą amatorem czy patentowanym, kanapowym leniem. Fanem gwiezdnych wojen czy koncertów chopinowskich.

9. Ranić innych

Jeśli twój partner oczekuje, że będziesz z kimś wojować, dla jego dobrego samopoczucia – zastanów się, to jest czarnym charakterem w tej opowieści. Nikt nie powinien oczekiwać, że będziesz traktować źle innych ludzi lub ich ranić, na przykład po to, by udowodnić swoją lojalność.

10. Obniżać swoje standardy

Bardzo często przesuwamy swoje granice, obniżamy standardy tylko po to, by nie konfrontować się z sytuacją w swoim związku. „Nie można mieć wszystkiego”, „Nie jest taki zły”, „Mogło być gorzej”… Brzmi znajomo? To pierwszy krok do utknięcia w toksycznej relacji. Nie decyduj się na związek tylko po to, by uniknąć samotności.

Jeśli mężczyzna nie jest dla ciebie wystarczająco dobry, nie zadowalaj się nim.

Na podstawie: love.allwomenstalk.com