Aby pozbyć się odruchu kaszlu bardzo często sięgamy po farmaceutyki z apteki. Można jednak zwalczać ten problem za pomocą innych metod. Warto pamiętać, że miód jest dobry na kasze. Jaki więc wybrać?

Jaki miód na kaszel wybrać? Czym się kierować

Warto pamiętać, że występują różne typu kaszlu jak suchy i mokry. Właśnie dlatego sięgamy po miody, bowiem posiadają wiele prozdrowotnych składników, które pomogą nam w kuracji. Mają one bardzo zbliżone pozytywne czynniki jak farmaceutyki z apteki. Jaki miód na kaszel wybrać?

Do zwalczania kaszlu suchego świetnie sprawdzi się miód gryczany, bowiem posiada on w swoim składzie rutynę i cynk, czyli ważne składniki, dzięki którym zbudujemy odporność. Oprócz walki z kaszlem świetnie wspomoże działanie naszego serca.

Jaki miód na kaszel mokry wybrać? Najlepiej sprawdzi się tutaj miód spiżowy ze spadzi liściastej, często tez nazywany miodem królewskim. Zawiera wiele składników które pomogą nam przeciwstawić się uroczemu kaszlu. Mowa tu oczywiście o potasie, sodzie i wapniu, a także witamin z grupy B.

Przepisy z miodem na kaszel

Jaki miód na kaszel w formie syropu sprawdzi się najlepiej? Warto w swojej spiżarni posiadać miód gryczany, bowiem z nim jest wiele przepisów. Można je łączyć z naparami, czy roślinami, aby poprawić działanie i poczuć się lepiej. Na naszej stronie internetowej znajdą Państwo wszystkie przepisy i typy miodów, które w tym przypadku sprawdzą się najlepiej.

źródło: Informacja prasowe