Sezon zimowy zazwyczaj żegnamy z obniżonym nastrojem, nadprogramowymi kilogramami, przesuszoną skórą i… mocnym postanowieniem zmian. Wiosenna metamorfoza wymaga kompleksowego podejścia i konsekwencji w działaniu. Podpowiadamy jakie nawyki wprowadzić do swojego życia, aby poprawić kondycję i samopoczucie.

Zima zdążyła już dać się wszystkim we znaki, dlatego z utęsknieniem czekamy na cieplejsze promienie słońca i dłuższe dni. Aby w pełni cieszyć się z nadejścia wiosny, warto zacząć przygotowania już teraz. Najlepiej od wprowadzenia zmian w diecie, codziennej pielęgnacji oraz aktywności sportowej.  

Dieta to podstawa

Święta, sylwester oraz sezon karnawałowy nie sprzyjały zdrowemu odżywianiu, dlatego przygotowania do wiosny powinniśmy zacząć się od małej rewolucji w codziennym jadłospisie. Warto zwrócić większą uwagę na to, co ląduje na naszych talerzach, pamiętać o regularnych, małych posiłkach oraz pić dużo wody niegazowanej. Jedzenie wpływa nie tylko na wagę, ale też na nastrój oraz kondycję skóry czy włosów, więc dobrze jest wprowadzić do menu dużo owoców i warzyw, np. w formie koktajli czy kolorowych, wio