Jak co roku, wraz z nadejściem maja, w Polsce rozpoczyna się sezon grillowy, który stał się już poniekąd elementem naszej kultury jedzenia i spotkań towarzyskich, a czasem wydawać by się mogło, że nawet narodowym hobby. Miłośnicy grillowanych potraw zacierają ręce, by wraz z kolejnym weekendem ponownie wrzucić coś na ruszt. W ostatnich latach do grona uwielbianych kiełbasek, szaszłyków, karkówki dołączyły także ryby i grillowane warzywa. Do tych dań nieodzowne stały się dodatki, takie jak keczup i musztarda, ale coraz częściej na naszych stołach pojawiają się też lekkie dipy i sosy. Podpowiadamy, które przepisy warto znać. 

Sosy idealne na grilla

Dobry dip potrafi podkreślić smak mięsa, warzyw oraz być idealnym dodatkiem do pieczywa. Warto jednak postawić na mniej oczywiste rozwiązania i oprócz musztardy, majonezu i keczupu zaserwować coś zupełnie nowego. Dipy, sosy i pasty do smarowania możemy wykonać samodzielnie, ale jeśli nie masz na to czasu – mamy dla Ciebie rozwiązanie.

Chcesz zaskoczyć swoich gości ciekawym smakiem, czymś co będzie pasowało zarówno do mięsa, warzyw i pieczywa? Możesz postawić na serki śmietankowe Łaciate, które występują w wielu różnych smakach. Sprawdzą się w wersji na ciepło i na zimno. Podczas grillowania warto mieć ze sobą serek o smaku barbecue.