Kawa jest dobra na wszystko, nawet na upały! Zielone latte, pomarańczowe espresso, dalgona coffee, cold brew – czy znasz te napoje? Jeśli odpowiedź brzmi nie – lato to najlepszy czas na eksperymentowanie i nowe smaki. Zamiast pić kolejną, zwykłą “małą czarną”, przetestuj przepisy na napoje, które są hitem tegorocznych wakacji! Oto propozycje na kawowe szaleństwo.

Kawa na zimno to nie tylko ice coffee – w tym roku trendy są kolorowe, ekstrawaganckie i bardzo pyszne! Sprawdź przepisy na napoje na bazie kawy, które podbijają portale społecznościowe i mają coraz więcej zwolenników na całym świecie. Zaskocz siebie i swoich gości nowymi smakami, a przy okazji zaserwuj orzeźwienie i zastrzyk energii.

Latte w różnych wersjach – także w kolorze zielonym!

Na lato sprawdzi się kawa latte – nie tylko klasyczna, ale również ta z roślinnym mlekiem, np. owsianym lub kokosowym. Wybierz kawę dobrej jakości i zrób espresso w wysokiej szklance, a następnie dolej spienione mleko. Świetnym pomysłem, który nie tylko smakuje, ale też prezentuje się wspaniale, jest matcha latte. Co ciekawe, ten napój nie zawiera kawy, a jednak dodaje energii!