Wiosna kojarzy się nam przede wszystkim z czasem zmian, głównie tych pozytywnych. Otwieramy się na ludzi, ale również na świat, zauważając nie tylko potrzeby własne, lecz także matki natury. Jak być eko tej wiosny? Oto 5 pomysłów na majowe zmiany, dzięki którym realnie przyczynimy się do ochrony środowiska naturalnego.

Mniej plastiku na co dzień!

Bardzo ważną zmianą, którą warto wprowadzić choćby dziś, jest zużywanie mniejszej ilości plastiku. W tym celu warto zaopatrzyć się w butelkę filtrującą wodę, którą możemy zabrać ze sobą na miasto czy na wyjazd rowerowy. Jest to doskonała alternatywa dla wody w plastikowych butelkach.

Wiola Lis, specjalistka z internetowego ekocentrum Arkana Smaku przypomina: „W domowym zaciszu dobrze jest korzystać z dzbanka filtrującego wodę, filtrów węglowych bądź ze specjalnych filtrów kranowych, dzięki którym zmienimy swoje przyzwyczajenie kupowania całych zgrzewek wody w plastikowych butelkach. Pamiętajmy również, że w większości polskich miast woda z kranu nadaje się do picia bez żadnego filtrowania!”