Przyjęło się, że strefa prysznicowa to zwykle niewielkiej wielkości kabina umiejscowiona gdzieś w rogu łazienki. Wynika to po części z faktu, że prysznic rzadko kojarzony jest z relaksem, a dla większości pełni wyłącznie funkcję użytkową. Tymczasem, kąpiel pod prysznicem może być tak samo odprężająca i przyjemna, jak w wannie. Szczególnie, jeśli zadbamy o odpowiedni wystrój i atmosferę. Jak więc zaaranżować prysznic, który będzie prawdziwą strefą relaksu? Wybraliśmy 3 najciekawsze propozycje.

Prysznic w drewnie

Prysznic wykończony drewnem – czy to w ogóle możliwe? Wydawałoby się, że zastosowanie drewna w łazience, a tym bardziej pod prysznicem, to pomysł skazany na porażkę. A jednak wykładamy drewnem przydomowe tarasy, fasady domów, sauny parowe. W każdym z tych miejsc drewno narażone jest na szereg potencjalnie szkodliwych czynników, a mimo to pozostaje w świetnym stanie przez długi czas. Dzieje się to za sprawą odpowiedniej impregnacji oraz oczywiście – wyboru odpowiedniego gatunku. Na ścianach prysznica najlepiej sprawdzą się gatunki o najwyższej odporności na wilgoć, jak dąb czy modrzew, oraz odmiany egzotyczne, takie jak tek, merbau czy iroko. Drewno zastosowane na ścianach prysznica wprowadzi do łazienki nie tylko przytulny i ciepły klimat, ale i sporą dawkę luksusu.

Prysznic jak w SPA

Przestronna kabina prysznicowa wyposażona w siedzisko to propozycja, która spodoba się bywalcom salonów wellness i SPA. Jeśli dodamy do tego zestawu możliwość zaaranżowania łaźni parowej, mamy w zasadzie gotowy przepis na klimatyczną strefę relaksu w zaciszu własnego domu. Jak zaaranżować taki prysznic? Wbrew pozorom, nie jest to trudne. Kluczowy oczywiście w tym względzie będzie odpowiedni metraż łazienki. Jeśli nie mamy z tego tytułu ograniczeń, wygodną opcją jest zdecydowanie się na kabinę prysznicową z EPS. W ofercie marki Schedpol Schedline Collection znajdziemy szeroki wybór gotowych kabin prysznicowych wykonanych z EPS oklejonego siatką z włókna szklanego, dzięki czemu kabiny te nadają się do bezpośredniego pokrycia glazurą. Poza kabiną, w zestawie znajdziemy brodzik podpłytkowy wraz z rusztem do zabudowy oraz syfon. Na potrzeby projektów indywidualnych, producent oferuje wykonanie kabiny na dowolny wymiar i w dowolnym kształcie w oparciu o rysunek architekta.