Przyjęło się, że strefa prysznicowa to zwykle niewielkiej wielkości kabina umiejscowiona gdzieś w rogu łazienki. Wynika to po części z faktu, że prysznic rzadko kojarzony jest z relaksem, a dla większości pełni wyłącznie funkcję użytkową. Tymczasem, kąpiel pod prysznicem może być tak samo odprężająca i przyjemna, jak w wannie. Szczególnie, jeśli zadbamy o odpowiedni wystrój i atmosferę. Jak więc zaaranżować prysznic, który będzie prawdziwą strefą relaksu? Wybraliśmy 3 najciekawsze propozycje.

Prysznic w drewnie

Prysznic wykończony drewnem – czy to w ogóle możliwe? Wydawałoby się, że zastosowanie drewna w łazience, a tym bardziej pod prysznicem, to pomysł skazany na porażkę. A jednak wykładamy drewnem przydomowe tarasy, fasady domów, sauny parowe. W każdym z tych miejsc drewno narażone jest na szereg potencjalnie szkodliwych czynników, a mimo to pozostaje w świetnym stanie przez długi czas. Dzieje się to za sprawą odpowiedniej impregnacji oraz oczywiście – wyboru odpowiedniego gatunku. Na ścianach prysznica najlepiej sprawdzą się gatunki o najwyższej odporności na wilgoć, jak dąb czy modrzew, oraz odmiany egzotyczne, takie jak tek, merbau czy iroko. Drewno zastosowane na ścianach prysznica wprowadzi do łazienki nie tylko przytulny i ciepły klimat, ale i sporą dawkę luksusu.

Prysznic jak w SPA

Przestronna kabina prysznicowa wyposażona w siedzisko to propozycja, która spodoba się bywalcom salonów wellness i SPA. Jeśli dodamy do tego zestawu możliwość zaaranżowania łaźni parowej, mamy w zasadzie gotowy przepis na klimatyczną strefę relaksu w zaciszu własnego domu. Jak zaaranżować taki prysznic? Wbrew pozorom, nie jest to trudne. Kluczowy oczywiście w tym względzie będzie odpowiedni metraż łazienki. Jeśli nie mamy z tego tytułu ograniczeń, wygodną opcją jest zdecydowanie się na kabinę prysznicową z EPS. W ofercie marki Schedpol Schedline Collection znajdziemy szeroki wybór gotowych kabin prysznicowych wykonanych z EPS oklejonego siatką z włókna szklanego, dzięki czemu kabiny te nadają się do bezpośredniego pokrycia glazurą. Poza kabiną, w zestawie znajdziemy brodzik podpłytkowy wraz z rusztem do zabudowy oraz syfon. Na potrzeby projektów indywidualnych, producent oferuje wykonanie kabiny na dowolny wymiar i w dowolnym kształcie w oparciu o rysunek architekta.

Fot. Materiały prasowe

Prysznic w centrum łazienki

Prysznic ulokowany w centrum łazienki to zabieg cieszący się coraz większą popularnością. Nie dość, że wygląda niezwykle efektownie, to jeszcze zapewnia niesamowite wrażenie swobody i przestronności podczas kąpieli. Decydując się na umiejscowienie prysznica na środku łazienki powinniśmy jednak pamiętać, że stanie się on jej głównym punktem ozdobnym. Warto więc dobrze zastanowić się nie tylko nad wyborem glazury, ale również podstawowych sprzętów, a więc baterii prysznicowej i brodzika. Prysznic w centrum pomieszczenia wymaga zastosowania brodzika o możliwie najniższym profilu, który nie zagraci przestrzeni, jak np. niezwykle niski (3,5cm) model Kalait marki Schedpol – brodzik występuje w wersji białej, gładkiej, jak i o kamienistej strukturze powierzchni  w kolorach białym, czarnym i cementowym. Został wykonany z nowoczesnego materiału kompozytowego Stonicryl®, który zapewnia nie tylko najwyższą trwałość, ale i doskonałe wygłuszenie dźwięku spadającej wody oraz wysoki komfort termiczny dla użytkownika. Ponadto, można go zamontować zarówno na posadzce, jak i całkowicie z nią zlicować, tworząc bezprogowe wejście do strefy prysznica. Jeśli zależy nam na brodziku ukrytym, dobrym wyborem będzie model podpłytkowy ze zintegrowanym odpływem liniowym (np. Slim Lux (S1) od Schedpol).

Fot. Materiały prasowe

Brodzik zlicowany z podłogą będzie najlepszą opcją przy umiejscowieniu prysznica w centrum łazienki. Taki zabieg pozwala bowiem na pełną dowolność w wyborze kabiny prysznicowej. Przy tego typu aranżacji, starajmy się jednak zrezygnować z zabudowy na tyle, na ile to możliwe. Ze względów praktycznych, prysznic warto odgrodzić pojedynczą szybą pozbawioną zdobień. Osiągniemy w ten sposób niezwykle luksusowy i minimalistyczny efekt, niespotykany w typowych łazienkach.

Więcej inspiracji znajdziesz na stronie: www.schedpol.pl