Gdybyśmy, mając dwadzieścia lat, wiedzieli o świecie i relacjach z innymi tyle, co ludzie czterdziestoletni, być może udałoby się nam ochronić przed pewnymi błędnymi decyzjami i wyniszczającymi związkami. Doświadczenie nabyte z wiekiem pozwala nam lepiej oceniać pewne sytuacje i bardziej doceniać to, co naprawdę warte naszej uwagi i emocji. Co powiedziałabyś swojej młodszej j„ja”?

25 rzeczy, które każda z nas mogłaby powiedzieć swojej młodszej „ja”

1. Życie jest dobre. Nie w każdym momencie, ale na pewno wtedy, kiedy oceniasz je z dystansu. Zawsze możesz być pewna, że złe chwile miną, że za jakiś czas będzie lepiej. Taka jest kolej rzeczy, tu nie ma zaskoczeń.

2. Jeśli masz tendencję do bycia wycofaną, postaraj się to przezwyciężyć. Rób to krok po kroku, ale pracuj nad tym systematycznie To dar poznawania nowych ludzi, zwłaszcza tych, którzy różnią się od ciebie w jakiś sposób, kulturowo, etnicznie, religijnie sprawia, że rozwijasz się najpiękniej.

3. Może nie zawsze jest łatwo wstać i mówić głośno o tym, co jest dla ciebie ważne, ale uwierz mi – to procentuje.

4. Utrzymuj równowagę: zdrowe odżywiania łącz ze zdrowym trybem życia. Regularnie planuj odpoczynek i rekreację. Im będziesz starsza, tym lepiej zrozumiesz dlaczego to jest takie ważne.

5. Zaakceptuj siebie takim, jaką jesteś. Jasne, dobrze jest walczyć ze słabościami, które w jakiś sposób ci przeszkadzają, ale nie przestawaj kochać siebie ze wszystkimi niedoskonałościami.

6. Nigdy nie jesteś naprawdę sama. Zawsze jest gdzieś ktoś, kto o tobie dobrze myśli i jest gotów ci pomóc.

7. Nie jesteś stałą. Ty i to, co wokół ciebie stale się zmienia. To dobrze.

8. Czasem trzeba zrezygnować z pewnych relacji, zakończyć znajomość i pójść dalej. Czasem nie ma innego wyjścia. Czasem trzeba postawić tylko siebie na pierwszym miejscu.

9. Naprawdę, nie jest ważne to, co myślą inni. Póki nikogo nie krzywdzisz masz prawo być szczęśliwa na swój własny sposób.

10. Miłość to nie wszystko. Najważniejszy jest wewnętrzny spokój i samoakceptacja. Miłość jest za to pięknym dopełnieniem.

11. Nie szukaj partnera, który cię uszczęśliwia; szukaj kogoś, przy kim jesteś sobą.

12. Karma istnieje. Jeśli chcesz dobrej energii, najpierw daj ją od siebie innym.

13. Mniej uczęszczana droga nie zawsze jest łatwa, ale nigdy nie jest nudna.

14. Nie czekaj jedynie na to, aby uczyć się na własnych błędach. Obserwuj, słuchaj i ucz się na błędach innych.

15. Nie bój się przyznać, że czegoś nie wiesz, że nie potrafisz.

16. Nie rozpamiętuj w nieskończoność przeszłości, szkoda na to czasu. Buduj swoją codzienność.

17. „Nie mogę” często staje się samospełniającą się przepowiednią. Nigdy się nie dowiesz jak jest naprawdę, dopóki nie spróbujesz.

18. Słuchaj wszystkich porad i krytyki, które pojawiają się w twoim otoczeniu, ale wiedz, kiedy całkowicie je zignorować.

19. Nie zakładaj z góry czyjejś złej woli. Staraj się widzieć w ludziach przede wszystkim ich dobre cechy.

20. Nie bój się realizować marzeń. Nie pozwól innym, by decydowali o twoim życiu za ciebie.

21. Podróżuj, odkrywaj nowe kraje, kultury, religie. Radość podróżowania to jedno z najpiękniejszych doświadczeń w życiu.

22. Akceptuj to, że zdarza ci się popełniać błędy.

23. Bez względu na to, ile masz lat, nigdy nie jest za późno, aby żyć życiem, którego zawsze chciałaś.