Trzynastego października odbyła się premiera kolekcji Maffashion x Maylily. W warszawskim showroomie zaprezentowano wzór, który stworzyła Maffashion – Julia Kuczyńska, ambasadorka marki. Kosmos, motyw przewodni kolekcji, był tego dnia na wielu motywach towarzyszących gościom. Witający odwiedzających showroom astronauci, specjalnie zaaranżowany pokój dziecięcy przez Iwonę Durkę czy też desery z ciekłym azotem to tylko niektóre z atrakcji tego wielkiego dnia.

fot. Kurnikowski/AKPA

Maffashion (Julia Kuczyńska) z początkiem 2021 roku została ambasadorką polskiej marki Maylily. W ramach tej współpracy zaprojektowała wzór, który pojawił się na wybranych produktach dla maluszków. Kosmos, bo taka była jej inspiracja, ujęto w dość nietypowy kolorystycznie sposób. We wzorze królują przede wszystkim szarości, brązy i lodowy niebieski. Kolekcję podczas wydarzenia w bardzo oryginalny sposób wyeksponowała Iwona Durka, architektka prowadząca program Pomysłowe projekty w HGTV.

fot. Kurnikowski/AKPA

Moim celem było przede wszystkim wyeksponowanie tego niesamowitego kosmicznego wzoru. Dlatego postanowiłam uspokoić wnętrze. Zastosowaliśmy dębowe meble, które są modnym tłem dla dekoracji, oraz wiele miękkich tkanin – poduszek, kocyków, i tym podobnych. Chciałam stworzyć z tego wnętrza przykładowy dziecięcy pokoik. Oprócz dwóch łóżeczek znajdują się w nim komody. Jako architekt, ale i jako mama wiem, że to najlepszy mebel na przechowywanie dziecięcych ubranek. Ponieważ jesteśmy w starej kamienicy, gdzie pomieszczenie ma ponad 3 metry wysokości, dla wypełnienia tej przestrzeni stworzyłam baldachimy nad łóżeczkami – wyjaśniła Iwona Durka.

Anna Dec, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Kosmos wydał nam się motywem ponadczasowym, aktualnym zarówno 10 lat temu, jak i dziś. Sama należę do pokolenia, które wychowało się na bajce „Czarodziejka z Księżyca”, stąd wiodącym elementem wystroju dziecięcego pokoju, w którym prezentujemy kolekcję, jest właśnie księżyc. Kolekcja jest bardzo uniwersalna. Kolory dziewczęce, takie jak róż, pomarańcz czy fiolet, ładnie komponują się z kolorami chłopięcymi – niebieskim, granatowym, a nawet żółtym. Dzięki temu udało nam się uzyskać efekt tęczy. Mój synek, który ma rok i miesiąc, ma swój ulubiony kocyk Maylily. Wieczorem, zanim zaśnie, uwielbia się w niego wtulać – powiedziała Julia Kuczyńska.

fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Wydarzenie urozmaicały kosmicznie serwowane desery z ciekłym azotem oraz minipokazy kuchni molekularnej. Wszystkich gości witali astronauci w kostiumach łudząco przypominających oryginalne kombinezony gwiezdnych podróżników, a to dzięki współpracy z wyjątkową wystawą Cosmos Discovery, którą można obecnie oglądać w Warszawie w Muzeum Nowa Praga. Detale i pomysły przedstawienia kolekcji podziwiali zaproszeni dziennikarze a także zaprzyjaźnione gwiazdy i influencerzy: Anna Dec, Monika Mrozowska, Dorota Czaja czy Marielle Tourel.

fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Jesteśmy dumni, że zostając ambasadorką naszej marki, Maffashion doceniła jakość, którą się kierujemy. Projektując dla nas nową dziecięcą kolekcję, mogła się wykazać swoją kreatywnością i doświadczeniem modowym. Prace trwały długo, ale jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu. Kolekcja jest piękna! Odpowiednia zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Poza tym jest bardzo delikatna, a wzór jest ponadczasowy. Akcesoria będzie można spokojnie przekazać kolejnemu dziecku – podkreśliła Katarzyna Mitas, właścicielka Maylily.

Kolekcję można zobaczyć w showroomie marki w Warszawie przy ul. Wspólnej 27/16. Dostępna jest już na www.maylily.pl