Poznaj fakty i mity na temat leczenia zębów w okresie ciąży i dowiedz się na jakie zabiegi u stomatologa można się zdecydować.

Ciąża to szczególny okres dla każdej kobiety. Narosło wokół niego wiele mitów i legend, nakazających lub odradzających wykonywania przez przyszłe mamy różnych czynności i aktywności. Jeden z nich mówi, że czasie ciąży należy unikać wizyt u dentysty i zabiegów stomatologicznych.

Powyższe stwierdzenie to oczywiście mit. W tym okresie ciąży nie należy rezygnować z regularnych wizyt u dentysty, niemniej jednak warto zachować ostrożność i szczególnie dbać o uzębienie. – Sytuacją idealną byłoby, gdyby przyszła mama, planując zajście w ciążę, wybrała się wcześniej do stomatologa na kontrolę i w razie potrzeby podjęła ewentualne leczenie. Zwykle tak nie jest, a nawet jeśli uda się to zrobić, to przecież problemy stomatologiczne mogą pojawić się w czasie ciąży. Większość z nich, nawet w tym wymagającym dla kobiecego organizmu okresie, można jednak rozwiązać i wyleczyć bezpiecznie – mówi Romana Markiewicz-Piotrowska, lekarz stomatolog z kliniki Piotrowscy & Bejnarowicz.