Poszukując nieruchomości pod inwestycje, mamy do czynienia z inwestorami z różnymi opcjami. Istnieje niewielka w porównaniu z dużych obiektów, drogie w porównaniu z bardziej przystępne właściwości, i dom wielorodzinny vs. domu jednorodzinnego.

Jakie są zalety projektów domów jednorodzinnych?

Projekty domów jednorodzinnych mają większe podwórka niż domy wielorodzinne lub przylegające jednostki – w rzeczywistości wiele połączonych jednostek może w ogóle nie mieć prywatnego podwórka lub może zawierać podwórko, ale zwykle uważa się je za obszar wspólny . Dodatkowo, w zależności od umowy najmu, nie wszyscy najemcy mogą mieć dostęp do podwórka i terenu zewnętrznego, który będzie ich odpychał. Najbardziej oczywistą zaletą domów jednorodzinnych jest to, że dają więcej prywatności. Jest więcej swobody w wyrażaniu swojej indywidualności i szaleńczej wyobraźni; możesz przebudować, wyremontować i pomalować ściany na dowolny kolor; będziesz mieć więcej opcji mebli i udekorować swój dom w sposób, który uznasz za odpowiedni; i nie musisz się martwić, że Twoi sąsiedzi na górze lub na dole będą tupać lub kłócić się z innymi lokatorami, ponieważ jesteś jedyną osobą tam mieszkającą.

Jak różni się cena?


Projekty domów jednorodzinnych są tańsze niż innych nieruchomości inwestycyjnych nieruchomości, takich jak domy wielorodzinne. Ceny domów jednorodzinnych są niższe, nawet jeśli ważne czynniki, takie jak powierzchnia, utrzymanie i wiek, są stałe. Głównym tego powodem jest fakt, że domy jednorodzinne są po prostu mniejsze niż niektóre inne nieruchomości (takie jak domy wielorodzinne).