Bulwary Książęce kuszą swoim unikalnym, śródmiejskim charakterem, a ich centralne położenie powoduje, że stały się jednym z najbardziej luksusowych adresów we Wrocławiu. Szczególnie przyciągają one ludzi złaknionych bliskości natury i płynącej tuż obok rzeki. Zlokalizowane w tym miejscu niewielkie mieszkanie na wynajem, zaprojektowane przez pracownię Wojtyczka, zachwyca czystością formy, starannie dobranym wyposażeniem i wyjątkowym oświetleniem.

Prezentowane dziś mieszkanie, choć niewielkie (45 m²), jest bardzo funkcjonalne. O pomoc w realizacji swych oczekiwań inwestorzy poprosili Małgorzatę Wojtyczkę z pracowni Wojtyczka. Głównym założeniem projektu miała być ponadczasowość, przeplatająca się z niewymuszoną elegancją. Właściciele mieszkania od samego początku mieli jasno sprecyzowane oczekiwania. Zależało im przede wszystkim na dobrych jakościowo materiałach, meblach i oświetleniu – wyposażeniu, które w mieszkaniu przygotowanym pod długoterminowy wynajem pełni istotną funkcję. Już na pierwszy rzut oka we wnętrzu widać ducha modern classic, przełamanego gdzieniegdzie kontrastami, takimi jak ciemne drewno czy elementy industrialne.

Fot. Zasoby Studio

Biżuteryjne oświetlenie

W części dziennej wyodrębniono salon z sąsiadującym aneksem kuchennym oraz czteroosobowym stołem jadalnianym. Stół można dowolnie przesuwać – projektantka postawiła bowiem na eleganckie lampy Contina Nordlux z oferty sklepu Ardant.pl z regulacją kąta nachylenia. Ich złota konstrukcja koresponduje z utrzymanymi w tej samej kolorystyce uchwytami zabudowy kuchennej i złotą baterią. Piękne lampy w sypialni to z kolei minimalistyczne złote okręgi, dumnie nazwane przez inwestorkę „biżuterią” domu. Podobnie jak całe oświetlenie funkcjonalne w mieszkaniu oraz lampy w salonie i w sypialni, pochodzą ze sklepu Ardant.pl – nowoczesne lampy.