Nowy rok to czas podsumowań, ale też oczekiwania na nowe. Jak zmieni się wystrój łazienek, co będzie modne w przestrzeni kąpielowej i na jakie meble łazienkowe warto postawić w 2022 roku, by cieszyć się nimi przez kolejne lata? Przedstawiamy 5 trendów aranżacyjnych na najbliższy rok.

Naturalnie piękne meble łazienkowe

Natura na dobre rozgościła się we wnętrzach. Żywe rośliny, wszechobecna zieleń, a przede wszystkim naturalne materiały, jak kamień i drewno zdominowały wystrój naszych domów i mieszkań. Dają one namiastkę kontaktu ze światem przyrody, który znacznie ograniczył wybuch pandemii, ale też są wyrazem tęsknoty za naturalnością i troski o planetę. Naturalnych inspiracji nie może więc zabraknąć wśród topowych trendów aranżacyjnych w 2022 roku. Dotyczy to także przestrzeni kąpielowych.

Meble łazienkowe Devo, kolekcja Mood

Okładziny ścienne i podłogowe imitujące naturalne materiały, kolorowe dekory inspirowane światem fauny i flory, a wreszcie meble eksponujące niepowtarzalny rysunek drewna to „must have” modnych łazienkowych aranżacji. Te ostatnie są gwarancją nie tylko pięknego wyglądu, ale i funkcjonalności. Drewniane fronty i dekory zdobne mebli zawsze dobrze się prezentują, a wykonane z najwyższej jakości materiałów bryły zapewniają trwałość na lata. Najlepszym na to przykładem jest kolekcja Oval marki Devo. Prostota formy mebli oraz zastosowanie drewna dębowego wprowadzają do przestrzeni łazienki spokój i harmonię, dzięki czemu idealnie zaspakajają potrzeby aranżacyjne amatorów życia w zgodzie z naturą.

Łazienka niczym domowe SPA

Powrót do natury i urządzanie łazienki w zgodzie z jej duchem sprawia, że przestrzeń ta staje się oazą spokoju, miejscem relaksu i codziennego wypoczynku po długim dniu. Dlatego od lat już znacząco rośnie rola tego pomieszczenia jako salonu kąpielowego, wręcz domowego SPA. Także w 2022 roku wśród wyraźnie zaznaczających się trendów bardzo ważną rolę pełni funkcja relaksacyjna łazienki. Odtworzyć klimat prawdziwego SPA pomogą naturalne materiały oraz odpowiednio dobrane meble łazienkowe. Powinny one nie tylko zapewniać wystarczająco dużo miejsca do przechowywania, ale swą lekką w formie bryłą tworzyć przyjemne dla oka efekty wizualne. Warunki te spełnia wspomniana już kolekcja mebli łazienkowych Oval marki Devo.