We współczesnym świecie prawie wszystko odbywa się w szybkim tempie. Nic dziwnego, że kiedy postanawiamy lepiej o siebie zadbać, oczekujemy, że również kremy i suplementy diety przyniosą nam natychmiastową pomoc. Niestety, biologia nie nadąża za naszymi oczekiwaniami.

Chcesz zadbać o swoje zdrowie i urodę? Wybierasz się więc do apteki lub do drogerii, kupujesz kosmetyki i suplementy diety, po czym już następnego dnia chcesz zaobserwować choć najdrobniejszą zmianę w swoim organizmie. Niestety, zapał szybko mija, bo oczekiwane efekty nie pojawiają się. Zaczynasz wówczas podejrzewać, że zakupione środki wcale nie mają przypisywanych im właściwości, a twoje pieniądze zostały zmarnowane. To pod wpływem takiej właśnie niecierpliwości połączonej z brakiem konsekwencji pojawiają się opinie, że np. „suplementy diety nie działają”.

Owszem, nie działają, jeśli są przyjmowane nieregularnie, w nieodpowiednich dawkach lub przez zbyt krótki czas. Aby naprawdę miały wpływ na funkcjonowanie organizmu, muszą być bowiem przyjmowane przez dłuższy okres czasu, a na pierwsze efekty trzeba zazwyczaj czekać kilka miesięcy. Wiedząc jednak, jak szybkich efektów oczekują klienci, producenci zazwyczaj przemilczają w reklamach informację o tym, że bez co najmniej kilkumiesięcznej wytrwałości, obiecane zmiany nie nastąpią.