Rezonans Schumana – inaczej Rytm lub Puls Ziemi – wpływa na wszystkie organizmy żywe. Wysokie skoki częstotliwości, jakie teraz zachodzą, odpowiadają za nasze samopoczucie. Jak dostroić się do tych wyższych wibracji radzą eksperci Manor House – najlepszego holistycznego SPA w kraju. 

Puls Ziemi to globalna elektromagnetyczna częstotliwość Ziemi, która jest wzbudzana przez wyładowania atmosferyczne między powierzchnią Ziemi a jonosferą. Przewidział to fizyk Winfried Schumann w 1952 roku, a pierwszego pomiaru dokonał w 1986 r., od którego nazwiska pochodzi nazwa zjawiska – rezonans Schumanna. Częstotliwość Ziemi przez długi czas była stała i wynosiła 7,83 Hz. Co ciekawe, jest to dokładnie częstotliwość fal alfa ludzkiego mózgu, poziom wibracji Ziemi wpływa więc na nasze samopoczucie. Począwszy od 2014 roku częstotliwość zaczęła wzrastać, w 2015 wynosiła już 16,5 Hz, a w 2017 momentami dochodziła do 40 Hz. Obecnie również mamy do czynienia ze wzrostem Pulsu Ziemi, aktualne dane dotyczące poziomu tła elektromagnetycznego publikuje Instytut w Tomsku.

Fot. Materiały prasowe

W tych licznych okresach z wysokimi skokami wibracji Ziemi, jakie ostatnio obserwujemy, często dziwnie się czujemy. Jeśli jesteśmy na niskich falach, pojawia się fizyczny i psychiczny dyskomfort, problemy zdrowotne, negatywne wrażenia, albo wręcz przeciwnie – gdy funkcjonujemy na wysokich częstotliwościach, cieszymy się dobrym zdrowiem, dużą kreatywnością i radosnym nastrojem.  Każda zmiana rezonansu Schumanna, ma bezpośredni wpływ na energię Ziemi i świadomość ludzi (im wyższa częstotliwość, tym wyższa świadomość). W okresie dostrajania się mózgu do pracy przy wyższych częstotliwościach mogą wystąpić różne dolegliwości fizjologiczne i emocjonalne, np. zawroty głowy, szumy w uszach, rozmazany obraz, skoki ciśnienia, uderzenia gorąca (gdy ciało wibruje szybciej, generuje ciepło), nieregularne lub skaczące bicie serca, niewyjaśnione bóle w różnych częściach ciała, problemy z jelitami, nudności, wielki głód lub brak głodu, ciężki oddech, bezsenność, migreny, nerwowość, napięcie i poczucie niepokoju, smutku lub straty, wewnętrzne rozbicie, depresja, agresja, huśtawka nastrojów, objawy grypopodobne czy wielkie zmęczenie lub pobudzenie bez konkretnego powodu.