Podróże w celach turystych są ponownie możliwe! Nadal obowiązuje rejestracja przed przekroczeniem granicy („Pre-Travel-Clearance”). Obowiązek kwarantanny został zniesiony w przypadku wielu krajów, w tym Polski. Zgodnie z zasadą „3-G” („Getested”, „Geimpft”, „Genesen”) wymagany jest tylko negatywny wynik testu na obecność koronawirusa (test metodą PCR nie może być starszy niż 72 godziny, natomiast test antygenowy nie starszy niż 48 godzin), dowód potwierdzający wykonanie szczepienia lub bycia ozdrowieńcem.

Podróże w celach turystych są ponownie możliwe od 19 maja! Cieszymy się, że możemy powitać Was ponownie. O dokładnych zasadach wjazdu informujemy na tej stronie.

Nowe zasady wjazdu do Austrii od 19 maja

Wjazd z krajów o wystarczająco niskiej zachorowalności jest możliwy bez obowiązku kwarantanny od 19 maja. Dotyczy to większości krajów europejskich i kilku spoza Europy. Warunkiem koniecznym jest przebywanie w ciągu ostatnich 10 dni wyłącznie w tych krajach lub w Austrii. Lista krajów, dla których został zniesiony obowiązek kwarantanny znajduje się poniżej. Przed wjazdem do kraju należy się zarejestrować (informacja poniżej). Ponadto na granicy jest wymagany negatywny wynik testu na obecność koronawirusa, dowód potwierdzający ważne szczepienie lub bycie ozdrowieńcem. Konkretnie oznacza to, że w przypadku kontroli należy przedstawić zaświadczenie lekarskie, wynik testu, zaświadczenie o szczepieniu / paszport szczepionkowy lub urzędowe / medyczne zaświadczenie o wyzdrowieniu w języku niemieckim lub angielskim. Jeśli nie posiadacie przy sobie żadnego z tych dokumentów, będziecie musieli w ciągu 24 godzin poddać się w Austrii testowi PCR lub testowi antygenowemu.