Czasem szczególnie trudnym dla alergików jest właśnie wiosna. Pierwsze ciepłe dni i przyroda budząca się do życia zachęcają do spacerów, aktywności na powietrzu. Salwy kichnięć, niekończący się katar, suchość lub łzawienie i to nieznośne swędzenie oczu – brzmi znajomo? Niestety, oznacza to także, że w powietrzu znajdują się też pyłki roślin. Zobacz, jak możesz przygotować się do walki z alergią, by jak najmniej odczuć jej skutki.

Czym właściwie jest alergia?

Alergia, którą nazywamy także uczuleniem, to nic innego jak nadmierna reakcja organizmu na substancje, pyłki, sierść zwierząt lub pokarm. Takiego „wroga” dla organizmu nazywamy alergenem. Alergia objawia się jako cieknący katar, wysypka, duszności, kaszel lub swędzenie, pieczenie czy suchość oczu. Reakcja naszego organizmu zależy od stopnia nasilenia jego wrażliwości. Alergia może być sezonowa lub całoroczna. Pierwsze symptomy alergii sezonowej na pyłki drzew i traw pojawiają się już w lutym i trwają aż do późnej jesieni. Znamy kilka sposobów na to, jak ułatwić sobie życie z alergią i ustrzec się przed jej dokuczliwymi objawami.

Jak oszukać alergię krok po kroku?

Walka z alergią nie jest prostą sprawą, jednak przygotowując się do niej w odpowiedni sposób – mamy bardzo dużą szansę na to, by przejść przez ten trudny czas redukując do minimum uciążliwe objawy.