Swędzące, zaczerwienione, łzawiące i podrażnione oczy to typowy objaw alergii. Osoby wrażliwe na wszelkiego rodzaju alergeny są narażone na te nieprzyjemne dolegliwości przez większą część roku – od pierwszych dni wiosny aż do późnej jesieni… Poznaj 5 prostych kroków, które przyniosą Twojemu nadwrażliwemu oku uczuleniowca niebywałą ulgę.

Podrażnione oko, czy może już zapalenie spojówek?

Oczy alergików są szczególnie wrażliwe. Nie tylko wykazują nieprzyjemne i uciążliwe objawy alergii, są także są jedną z dróg wnikania alergenu do organizmu. Poprzez ciągłe potarcia, swędzenie i łzawienie dodatkowo je podrażniamy. Im dłużej oczy mają kontakt z cząsteczką, przed którą starają się bronić, tym bardziej są rozognione. Jeśli nie zareagujemy właściwie w odpowiednim momencie, możemy doprowadzić do alergicznego zapalenia spojówek, w którym wszystkie wymienione symptomy uczulenia są jeszcze bardziej nasilone.

Przejdź przez alergię bez łez

Zupełne uniknięcie alergenów jest niemal niemożliwe. Możemy jednak z powodzeniem zastosować kilka prostych sposobów na to, by możliwie ograniczyć ich dostęp do naszego organizmu. Twoje oczy podziękują ci za to sprawiając, że życie alergika nie będzie aż tak uciążliwe.