Gęste i długie włosy to marzenie wielu kobiet, szczególnie tych o cienkich i przyklapniętych kosmykach. Jeśli jesteś jedną z nich na pewno próbowałaś już domowych maseczek z jajek lub drożdży, wcierek czy najnowszych kosmetyków, licząc na cudowny porost włosów. Genów nie da się niestety oszukać, ale istnieją metody na optyczne zwiększenie objętości. Praktyczne informacje, dotyczące sposobów na gęste włosy zdradza Piotr Sierpiński, stylista fryzur współpracujący z gwiazdami.

W przypadku, gdy Twoje włosy straciły na objętości w ostatnim czasie, warto przyjrzeć się swojemu zdrowiu i skonsultować z lekarzem, a także wykonać podstawowe badania. Jeśli natomiast od zawsze miałaś cienkie włosy, prawdopodobnie masz to w genach, ale nie jesteś na straconej pozycji. Zobacz co możesz zrobić, aby optycznie dodać im objętości.

Podstawa – delikatne kosmetyki

Cienkich włosów nie należy dodatkowo obciążać nadmierną ilością kosmetyków, co nie znaczy, że można pomijać etap pielęgnacji. Podstawą jest delikatny szampon, najlepiej o naturalnym składzie. Warto wybrać produkt przeznaczony właśnie do włosów cienkich. Niezwykle istotne jest także spłukiwanie włosów letnią lub lekko chłodną wodą, a unikanie gorącej. Odżywkę najlepiej nakładać wyłącznie na same końce.