Spanie na jedwabnej poduszce, noszenie chusty z jedwabiu, zastosowanie w pielęgnacji kosmyków. Jedwab może przynieść wiele korzyści naszym włosom. Z czego to wynika i jak z nich czerpać podpowiada trycholog.

Jedwab produkowany z naturalnych włókien białkowych pozyskiwanych z kokonów jedwabników jest niezwykle cenny. Słowo „jedwabne” to synonim dla luksusowe i drogie. Okazuje się, że jedwab w różnej postaci ma także pozytywny wpływ na nasze włosy.

Fot. Materiały prasowe

Włosy lubią jedwab

Spanie na jedwabnej poduszce może przynieść wiele korzyści dla włosów. Jedwab jest naturalnym materiałem, więc włosy nie są narażone na tarcie, nie trzeba martwić się o kołtuny oraz pokruszone końcówki. Jedwabne poszewki są też zdrowe dla naszej skóry głowy. Mają właściwości termoregulacyjne. Zdecydowanie nie pocimy się na takiej poszewce, co przekłada się na dobrą kondycję skóry głowy, a więc też na prawidłowe warunki do wzrostu włosa. Jedwab jest naturalnie hipoalergiczny i nie gromadzi roztoczy kurzu, grzybów i alergenów, więc nadaje się bardzo dobrze dla alergików.