Sieć sklepów kosmetycznych Kontigo prezentuje nową markę Garden Planet. To seria wegańskich kosmetyków pielęgnacyjnych do włosów. Każda linia bazuje na dobroczynnym składniku pochodzącym z wybranej rośliny z czterech stron świata: opuncji figowej, eukaliptusa, czarnuszki oraz baobabu. Produkty Garden Planet dostępne są wyłącznie w Kontigo – zarówno online, jak i w sklepach stacjonarnych.

Garden Planet to nowa gama naturalnych i wegańskich kosmetyków do włosów. Wyróżnikiem marki są jakościowe formuły oparte na ekstraktach i olejach roślinnych. Kosmetyki zawierają minimum 94 proc. składników pochodzenia naturalnego. Dodatkowo, designerskie opakowania Garden Planet nadają się do recyklingu. Wśród nowości produktowych od Kontigo można znaleźć: szampony, odżywki czy maski do włosów.

Na produktach nowej marki można znaleźć wizerunki czterech zagrożonych gatunków zwierząt wraz z ciekawostkami edukacyjnymi na ich temat. – Garden Planet to wyjątkowa marka. Opatrzyliśmy ją hasłem „Dbam o to, co piękne”, które prezentuje ideę jej powstania. Kosmetyki zostały stworzone z myślą o kobietach, dla których ważna jest pielęgnacja naturalnymi kosmetykami, a jednocześnie zwracają uwagę na wyzwania związane z ochroną przyrody – mówi Magdalena Dąbrowska, menadżer ds. marketingu w Kontigo.