Najbliższe tygodnie spędzamy w domu. To czas na nadrobienie zaległości nie tylko w porządkach, serialach czy książkach, ale także pielęgnacji. Nie wiesz od czego zacząć? Nic tak nie zdobi kobiety jak zadbane włosy. Odpowiednie zabiegi poprawią ich kondycję i zapewnią piękny wygląd, a Tobie wspaniałe samopoczucie.

Wraz z końcem zimy i sezonu na czapki, kondycja kosmyków jest zdecydowanie słabsza. Włosy mogą być matowe, a końcówki przesuszone i rozdwojone. Jest to zatem najlepszy moment na ich odświeżenie. – Do skutecznej regeneracji włosów po zimie potrzebujesz ulubionej odżywki lub maski. Przy takiej ilości wolnego czasu możesz też poeksperymentować i wypróbować domowe sposoby. Najważniejszy jest sposób nałożenia oraz długość pozostawienia kosmetyku na włosach – mówi Piotr Sierpiński, stylista fryzur z Poznania.

#zostańwdomu we własnym SPA

Pielęgnacja włosów to sama przyjemność. Podczas ciepłej kąpieli czy prysznica przy zapachowych świecach można się zrelaksować, a później przystąpić do regeneracji włosów, wykorzystując ulubioną drogeryjną odżywkę czy maskę. – Dla wzmocnienia działania kosmetyku nakładamy go po kąpieli na umyte, wilgotne pasma. Odżywkę pozostawiamy na włosach nawet na kilka godzin, np. na noc. Gdy kosmyki podeschną, można zapleść je w delikatny warkocz. Nie ma potrzeby owijać głowy folią czy nakładać czepka. Warto jednak zabezpieczyć poduszkę, kładąc na niej ręcznik. Rano spłukujemy kosmetyk i gotowe. Efekt jest natychmiastowy – włosy są gładkie i lśniące – zapewnia Piotr Sierpiński.