Dla większości kobiet włosy są bardzo ważnym elementem wizerunku, a także sposobem na podkreślenie własnej tożsamości i indywidualności. Dobra fryzura często oznacza także lepsze samopoczucie, dlatego kiedy znajdziesz fryzjera, który spełnia Twoje oczekiwania, korzystasz z jego usług przez lata. Czasem zdarza się jednak, że po jakimś czasie efekt przestaje być satysfakcjonujący, a Ty przymykasz oko na wyraźne oznaki świadczące o tym, że należy rozejrzeć się za nowym salonem.

1. Fryzjer mija się z Twoimi oczekiwaniami

Zastanów się, czy Twój fryzjer przynajmniej raz zignorował Twoją prośbę. Choćby wtedy, gdy obciął więcej centymetrów włosów niż się umawialiście lub uparcie nie chciał wykonać większej metamorfozy związanej z kolorem czy długością włosów. Jeśli dodatkowo nie potrafił uargumentować sensownie swoich racji, może to oznaczać, że nie umie spełnić Twoich wymagań. W takiej sytuacji pomyśl, czego oczekujesz i rozważ skorzystanie z nowego salonu.– Czasem zdarza się, że kobiety przychodzą do salonu z konkretnymi oczekiwaniami, które z różnych powodów są niemożliwe do osiągnięcia. Zadaniem fryzjera jest wytłumaczenie, dlaczego pożądane efekty są nierealne do osiągnięcia i zaproponowanie rozwiązania, które zostałoby zaakceptowane przez klientkę. Bardzo ważne jest, żeby to ona miała ostatnie zdanie w sprawie fryzury i po wizycie była z niej zadowolona – tłumaczy Piotr Sierpiński, stylista fryzur i właściciel atelier Piotr Sierpiński, Hair.

2. Fryzjer jest powolny

Umawiając się na wizytę poświęcasz swój czas. W zależności od zabiegu na jaki się decydujesz, możesz spędzić na fryzjerskim fotelu od kilkudziesięciu minut do kilku godzin. Bardzo ważne jest, aby stylista potrafił oszacować czas trwania usługi i Cię o nim poinformował. Jeśli w salonie tworzą się kolejki, a Ty spędzasz na fotelu 5 godzin zamiast 3, przeanalizuj czy Twój fryzjer nie działa zbyt wolno.