Pielęgnacja skóry problematycznej nie jest najłatwiejszym zadaniem. By utrzymać ją w jak najlepszy stanie, trzeba poświęcić jej mnóstwo uwagi. Odnalezienie właściwego sposobu pielęgnacji może zająć sporo czasu, ale zdecydowanie warto się do tego przyłożyć. Jak troszczyć się o skórę z trądzikiem różowatym, naczynkami i rumieniem? Odpowiada dermatolog z Preibisz SkinDoctors, dr Łukasz Preibisz.

– Do mojego gabinetu zgłasza się wiele kobiet z problemem trądziku różowatego, rumienia czy też widocznych naczynek. Wspomnianych przypadłości bardzo ciężko byłoby pozbyć się na własną rękę, można wręcz powiedzieć, że jest to niemożliwe. Weźmy pod lupę np. trądzik różowaty – jest to przewlekła choroba skóry objawiająca się mocnym zaczerwienieniem twarzy, które utrzymuje się przez cały czas. Rosacea (trądzik różowaty) w zaawansowanym stadium objawia się dodatkowo widocznymi krostkami i grudkami podskórnymi – wyjaśnia dr Łukasz Preibisz. O ile problem trądziku różowatego zdecydowanie częściej dotyczy kobiet, o tyle rumień czy widoczne naczynka pojawiają się także u mężczyzn. Jak radzić sobie ze wspomnianymi przypadłościami? Podpowiadamy!

Po pierwsze – wizyta u dermatologa

Jak już zostało wspomniane przez dr Preibisza – z omawianymi problemami bardzo ciężko poradzić sobie na własną rękę. I znowu posłużymy się przykładem trądziku różowatego – im mniej będziemy „eksperymentować” na tego typu skórze, tym lepiej. I właśnie dlatego warto umówić się na wizytę do dermatologa – specjalista nie tylko dokładnie oceni stan naszej skóry, ale również może zlecić wykonanie konkretnych badań, omówi z nami możliwości i sposoby leczenia, a także pomoże dobrać odpowiednią pielęgnację.