Osocze bogatopłytkowe to obecnie jeden z najskuteczniejszych sposobów na rewitalizację skóry i spłycenie zmarszczek. Ta w 100% naturalna terapia pozwala na biosymulację komórek skóry i odmłodzenie. Na czym polega i jakie daje efekty?

Podając osocze bogatopłytkowe pobudzamy komórki własnego organizmu dając im sygnał do odnowy i rewitalizacji skóry. Metoda działa poprzez aktywacje płytek krwi zawartych w osoczu do produkcji czynników wzrostu oraz wykorzystanie działania komórek  macierzystych. Działa przede wszystkim liftingująco, stymuluje skórę do regeneracji zwiększając jej elastyczności i napięcie. Poprawia ukrwienie i wygładza zmarszczki.

Zabieg rozpoczyna się pobraniem własnej krwi pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem. Ilość pobieranej krwi może być różna i zależy od ilości osocza, którą chcemy otrzymać oraz ilości obszarów zabiegowych. Następnie probówki z krwią poddaje się wirowaniu w wirówce o odpowiednich parametrach. Pozwala to na oddzielenie osocza i płytek krwi od znacznie cięższych elementów morfotycznych i uzyskanie osocza bogatego w płytki krwi. Otrzymane osocze wstrzykuje się do skóry z zastosowaniem techniki mezoterapii igłowej lub liniowo, wzdłuż zmarszczek i fałdów. – wyjaśnia Izabella Krysiuk, Aesthetic Nurse z Kliniki Młodości Blanki Pawłowskiej.

Zabieg trwa około 45-60 minut. Przed zabiegiem pacjent jest znieczulany kremem znieczulającym przez okres 20-30 minut. Rekonwalescencja jest krótka. Efekty zaczynają być widocz