Sieć sklepów kosmetycznych Kontigo ogłosiła kwiecień miesiącem z wegańską marką VeGaya – stworzoną dla kobiet, które chcą być piękne w zgodzie z naturą. Z tej okazji Kontigo przygotowało wyjątkową promocję – aż 30 procent zniżki na cały asortyment marki.

VeGaya to marka wysokojakościowych kosmetyków wegańskich przeznaczona do pielęgnacji twarzy i ciała. Produkty te cechują się wysoką zawartością starannie skomponowanych, lokalnych składników pochodzenia naturalnego, które są charakterystyczne dla naszej strefy geograficznej, m.in. maku, róży, ogórka czy jabłka. Kosmetyki VeGaya można kupić wyłącznie w sieci sklepów Kontigo.

W trosce o dobro planety

Twórczynie marki – Agnieszka Śliwa i Małgorzata Krzemińska – podczas tworzenia kosmetyków VeGaya kierowały się dobrem Ziemi na każdym etapie produkcji, dlatego kosmetyki dostępne są w opakowaniach, które nadają się do recyklingu lub ponownego użycia i powstają w zakładach czerpiących energię ze źródeł odnawialnych. Produkty są wegańskie, zawierają minimum 89 procent składników pochodzenia naturalnego oraz pochodzą ze zrównoważonych upraw. Ponadto nie ma w nich SLS, PEG, mikroplastiku, parabenów ani pochodnych ropy naftowej.

  • Przy tworzeniu marki VeGaya za cel przyświecało nam stworzenie niezwykle skutecznych, funkcjonalnych, dopasowanych do realnych potrzeb skóry kosmetyków, jednocześnie możliwie jak najbardziej przyjaznych naszej planecie. Pierwszym i kluczowym wyzwaniem było znalezienie producenta, który spełni zarówno bardzo wysokie wymagania jakościowe, jak i będzie dzielił podobne do naszych wartości w sferze ekologii. Nasz wybór padł na Mokosh, którego produkty znamy i cenimy od lat i któremu tak jak nam, troska o środowisko jest bliska sercukomentują Agnieszka Śliwa i Małgorzata Krzemińska.

Kosmetyki VeGaya dostępne są w sklepach Kontigo od października 2021 roku i już zdobyły uznanie konsumentów. Regenerujący krem do twarzy anti-pollution Mak otrzymał niedawno statuetkę Kosmetyk Wszechczasów przyznawaną kosmetykom, które zdobyły minimum 100 recenzji i średnią ocenę powyżej 4,0 (w skali 5-punktowej) na portalu wizaz.pl.

Wyjątkowa promocja dla fanek naturalnej pielęgnacji

W kwietniu w sieci sklepów kosmetycznych Kontigo nie zabraknie okazji na zapoznanie się z bogatą ofertą kosmetyków VeGaya. Od 4 do 28 kwietnia  będzie obowiązywał 30-procentowy rabat na całą markę. Dodatkowo osoby należące do grupy Kontigo Club na Facebooku będą miały szansę wygrać 10 zestawów kosmetyków w konkursie zorganizowanym specjalnie z okazji miesiąca marki VeGaya.

Kontigo to sieć sklepów kosmetycznych należących do grupy Eurocash. Koncept powstał z myślą o współczesnej kobiecie, której zapewnia wyjątkową, indywidualną obsługę oraz unikatowy asortyment, by mogła poczuć się zadbana. W ofercie sklepów znajdują się produkty do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów, kosmetyki do makijażu oraz zapachy i akcesoria. Wyróżnikiem sieci jest bogaty asortyment kosmetyków naturalnych i azjatyckich. Kontigo pozycjonuje się jako jeden z ekspertów od popularnych na polskim rynku kosmetyków koreańskich. Marka prowadzi sprzedaż za pośrednictwem sklepu online, a także w ponad 35 sklepach stacjonarnych w całej Polsce.