Czego potrzebujesz, aby zadbać o siebie w domu? Mamy dla Ciebie, 8 sprawdzonych kroków skutecznej domowej pielęgnacji od Anny Nocoń, kosmetolożki, kreatorki nurtu kosmetyki pozytywnej i unikalnej metody masażu antyaiging.

KROK 1. BĄDŹ SYSTEMATYCZNA

Najważniejsze, aby wypracować w sobie nawyk codziennych porannych i wieczornych rytuałów pielęgnacyjnych. Nasza skóra odwdzięczy się nam z nawiązką. Regularne domowe zabiegi będą zapobiegały powstawaniu niechcianych zmian skórnych, unikniemy nagromadzenia się na twarzy zanieczyszczeń oraz w pełni wykorzystamy zakupione specyfiki. Systematyczna pielęgnacja to najlepsza inwestycja w urodę, której efekty będziemy oglądać każdego dnia. Docenimy je natomiast najbardziej, gdy zauważmy, że mijający czas nie zawsze jest dla nas łaskawy.

KROK 2. RUSZAJ SIĘ I MYŚL POZYTYWNIE

Zaczynaj dzień od krótkiej gimnastyki, rozciągaj się i przeciągaj. Wystarczy kilka minut przed lustrem w łazience, obudzisz w ten sposób organizm, dotlenisz i odżywisz tkanki. Zawsze patrz na siebie z miłością, powiedz sobie dobre słowo – znajdź jedna rzecz, która Ci się w sobie podoba i skup się na niej. Pozytywne emocje powodują produkcję hormonów szczęścia, a te z kolei bezpośrednio wpływają na naszą urodę.