Używana od wieków w chińskiej medycynie naturalnej oraz indyjskiej ajurwedzie wąkrotka azjatycka dopiero zyskuje popularność w naszym rejonie, ale wróżymy jej szybki i spektakularny sukces. Ta niepozorna roślina świetnie działa na zdrowie, poprawia pamięć i koncentrację, a przede wszystkim ma zbawienny wpływ na skórę. Jak jej używać? Czy jest bezpieczna? Rozwiewamy wątpliwości i przedstawiamy 3 powody, dla których warto ją stosować!

Wąkrotka azjatycka to roślina o szerokim zastosowaniu i działaniu. Ma też kilka różnych nazw, tj. gotu kola, trawa tygrysia, a w liście składników znajdziesz ją jako Centella Asiatica. Medycyna alternatywna zaleca, aby dla najlepszego efektu spożywać ją w formie ziołowego naparu lub okładów i maści na całe ciało. W XXI wieku nie musisz jednak wybierać się w daleką podróż w poszukiwaniu liści tego cudownego zioła. Na rynku znajdziesz gotowe już produkty, jak kapsułki czy kosmetyki, zawierające je w składzie. Jakie są efekty regularnego stosowania wąkrotki?

Jędrna skóra bez naczynek, cellulitu i rozstępów

Wąkrotka znana jest z właściwości poprawiających funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego i wzmacniania naczyń krwionośnych. W kontekście urody oznacza to zniwelowanie najpopularniejszych problemów z wyglądem skóry, na które skarżą się kobiety, czyli cellulitu i pękających naczynek – tzw. pajączków.