Początek roku to czas, w którym pragniemy szczególnie zadbać o swoją sylwetkę, sposób odżywiania oraz samopoczucie. Niestety niektórzy to zadanie mają znacznie utrudnione. Przyczyną jest cellulit. W jaki sposób skutecznie się go pozbyć? Przedstawiamy 3 kroki, które pomogą skutecznie zakończyć tę walkę.

Cellulit, nazywany chorobą tkanki łącznej lub pomarańczową skórką, najczęściej występuje u kobiet, a przyczyn jego powstania jest kilka. Im wcześniej zaczniesz wprowadzać w życie małe zmiany, tym szybciej się go pozbędziesz. Jak? Poniżej prezentujemy krótki poradnik, który pomoże rozpocząć z pozoru nierówną walkę z cellulitem.

1. Prawidłowa dieta i ruch

Właściwe odżywianie, odpowiednia ilość płynów i ćwiczenia to podstawowe metody walki z cellulitem. Aktywność ruchowa, a szczególnie ćwiczenia aerobowe, wpływa na ukrwienie mięśni i przepływ krwi, co w efekcie zmniejsza objętość tłuszczu. Osoby, które nie lubią treningów na siłowni, mogą wybrać gimnastykę w domowym zaciszu, pływalnię lub energiczny, długi spacer. Należy również pamiętać, że znaczącą rolę w redukcji nagromadzonych komórek tłuszczowych i przyspieszeniu metabolizmu odgrywa prawidłowe nawadnianie. Brak wody doprowadza do zaburzeń wymiany płynów, co wpływa na powstawanie skórki pomarańczowej. Pijąc wodę i zieloną herbatę pobudzamy nasz organizm i oczyszczamy go z toksyn. W jadłospisie natomiast, niezbędne jest uwzględnienie produktów zawierających antyoksydanty, witaminę C, kwas foliowy oraz potas. Warto zwiększyć również ilość spożywanych warzyw oraz błonnika, który usprawnia działanie układu trawiennego. Komponując posiłki starajmy się wybierać węglowodany złożone, a część tłuszczów zamieniać na roślinne.