Jak żyć, jak żyć? Och, wbrew pozorom szczęście nie jest jak fizyka kwantowa czy nuklearna – jest dla każdego. bardzo często sami siebie od szczęścia oddalamy. Zupełnie niepotrzebnie. Szczęście w nieszczęściu polega na tym, że skoro drobiazgi nam szczęście odbierają, również one mogą pomóc zrobić sobie szczęście na nowo!

Dziesięć prostych nawyków, które mogą przywrócić ci radość

Oto kilka prostych nawyków, które pomogą ci odzyskać radość życia.

1. DAWAJ

Złota zasada głosi, że zawsze lepiej komuś dawać niż otrzymywać. Nie poznasz prawdziwej radości, dopóki nie dasz, czegoś komuś w potrzebie. Trudno też martwić się o swoje problemy, gdy pomagasz komuś w gorszej sytuacji.

2. BĄDŹ WDZIĘCZNY ZA TO, CO MASZ

Czy potrafisz być wdzięczna? Wielu ludzi zachowuje się tak, jakby Wszechświat był im coś winien. Jesteś błogosławiony ponad miarę i nadszedł czas, abyś zaczęła być za to wdzięczny. Jeśli masz gdzie mieszkać, co jeść, a w dodatku nie przygniata cię ciężka choroba, masz szczęście. Doceń to.

Zmiana nastawienia może zmienić całe twoje spojrzenie na wszystko. 

3. PROWADŹ DZIENNIK

Jeśli nie prowadzisz dziennika ani nie prowadzisz pamiętnika, czas zacząć. Istnieje jednak szczególny rodzaj dziennika, dziennik manifestacji i afirmacji. Zamiast zapisywać przypadkowe myśli, dlaczego nie napisać rzeczy, o których marzysz?

Na przykład, jeśli chcesz zmienić pracę lub kupić dom w ciągu najbliższych pięciu lat, zamanifestuj to w pamiętniku. Możesz go użyć jako przewodnika do wyznaczania zarówno krótkoterminowych, jak i długoterminowych celów dla ciebie i twojej rodziny.

4. PRAKTYKUJ MIŁOŚĆ DO SIEBIE

Czy wiesz, że miłość własna jest niezbędna do ogólnego szczęścia? Według Simi Psychological Group , takie rzeczy jak utrzymywanie szczęśliwych relacji, oderwanie się od stresorów dnia codziennego i stawianie siebie na pierwszym miejscu, mogą mieć niebotyczny wpływ na ogólne samopoczucie.

5. pozwól sobie na porażki

Zbyt wielu ludzi biczuje się za każdą porażkę. Każdy z nas ma swoje rozczarowania. To nie upadek jest tak ważny, jak podnoszenie się z niego. Porażki też są OK.

6. NAUCZ SIĘ PROSIĆ O POMOC

Czy przytłaczasz się tym, że nie wiesz, kiedy poprosić o pomoc?  Jeśli potrzebujesz, aby twój współmałżonek zmywał naczynia lub wyrzucał śmieci, choć był to twój obowiązek, nie bój się o to poprosić. To lepsze niż zostawianie śmieci w kącie, a potem wdawanie się w kłótnię, ponieważ czujesz, że dźwigasz za duży ciężar, prawda?

7. KUP SOBIE drobny prezent

Rozpieść siebie. Najlepiej byłoby, gdybyś kupiła sobie jakiś drobiazg, który sprawi ci przyjemność. Choć raz, nie odkładaj siebie na koniec listy potrzeb.

8. OGRANICZ MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

Podstawowym błędem, który wpędza nas w kłopoty z odczuwaniem radości, jest założenie, że socjale, są naszym sposobem na łączenie się ze światem. W rzeczywistości nie zawsze jest to pozytywne doświadczenie (a właściwie nigdy). Przeglądając social media, znaczcie częściej dołujemy się, porównujemy z innymi i podkopujemy swoje poczucie wartości. Przyznaj szczerze, jak często używasz social mediów do prawdziwego komunikowania się ze znajomymi, do utrzymywania rzeczywistych kontaktów?

9. NAUCZ SIĘ MÓWIĆ „NIE”.

O tak! To niebywałe, jak wielu ludzi boi się użyć słowa „nie”, chyba że wypowiadają je do swoich dzieci. Jako osoba dorosła musisz nauczyć się, kiedy powiedzieć, że się najadłaś i nie chcesz dokładki. Obojętnie czy masz na myśli swój prawdziwy talerz, czy ogarnianie życia przyjaciółki. Postaw swoje granice.  

10. Znajdź swoje hobby

Hobby to świetny sposób na szczęście. Potrzebne będzie coś, co sprawia, że zapominasz o całym świecie, czyli twoje hobby i tyle. ;). Jeśli postawisz na aktywność fizyczną – wygrywasz podwójnie, endorfiny dadzą ci dodatkową porcję szczęścia.

Kluczem do sukcesu jest wyjść i dobrze się bawić.

Na podstawie: powerofpositivity.com/