Wrzesień w polskiej turystyce to czas krótkich wyjazdów, najchętniej w góry, jak wynika z danych serwisu Nocowanie.pl. Wśród 5 najczęściej wyszukiwanych miejscowości aż 4 położone są górach, a najpopularniejsze dotychczas Władysławowo zostało zdeklasowane przez Zakopane. Szacowana średnia cena noclegu za osobę na dobę, która na przełomie lipca i sierpnia wynosiła 105 zł, we wrześniu wynosi 74 zł.

Okres szkolnych wakacji zbliża się ku końcowi, choć studenci, którzy nie zdają egzaminów w sesji wrześniowej, mają przed sobą jeszcze sporo wolnego, jak i pary bez dzieci. Dlatego wrzesień jest również często wykorzystywany na wypoczynek. Wraz z upływem lata widać wyraźną zmianę w turystycznych upodobaniach Polaków. O ile przez ostatnie 3 miesiące ulubionym kierunkiem wyjazdów było morze i województwa pomorskie oraz zachodniopomorskie, to wśród osób planujących wyjazdy na wrzesień większym zainteresowaniem cieszą się południowe regiony kraju, jak wynika z danych polskiego serwisu turystycznego Nocowanie.pl, odwiedzanego w sezonie nawet przez 4 mln użytkowników miesięcznie.

Studenci i osoby nieskrępowane koniecznością planowania odpoczynku w trakcie szkolnych wakacji chętnie wyjeżdżają we wrześniu, kiedy obłożenie w miejscowościach turystycznych jest mniejsze, a ceny po sezonie zaczynają spadać. Według naszych szacunków na podstawie już opłaconych zaliczek średnia cena noclegu za osobę na dobę miesiąc temu wynosiła 105 zł, we wrześniu będzie to 74 zł – mówi Tomasz Zaniewski, CFO Nocowanie.pl  Aktualnie w naszym serwisie widzimy rosnącą liczbę zapytań o możliwość zakwaterowania w terminach wrześniowych. Widać, że Polacy chcą przedłużać wakacje.