Różnorodność i wielokulturowość to pierwsze co przychodzi do głowy, kiedy mówimy o Kanadzie. Kraj przepełniony społecznością wielorasową i wielowyznaniową. Ponad 40 zróżnicowanych kultur i harmonia życia, która przyciąga coraz większe tłumy. Co warto wiedzieć zanim udamy się w podróż to tak zróżnicowanego kraju?

Na kulturę Kanady wpływ mają przede wszystkim imigranci, którzy już nie tylko pochodzą z Europy i takich krajów jak Wielka Brytania, Francja czy Irlandia, ale w ostatnich latach również z Azji, Afryki czy Karaibów. Wszyscy przywieźli ze sobą swoje zwyczaje i tradycje. Dlatego w Vancouver świętuje się chiński nowy rok a Caribana obchodzona jest w Toronto.

Photo by Sidra Saeed on Unsplash

Znakiem rozpoznawczym Kanady jest wiele obszarów dzikiej natury i niezamieszkanej powierzchni, która zajmuje aż 70% powierzchni kraju. Jednym z najbardziej malowniczych miejsc jest Park Narodowy Banff w Górach Skalistych i wodospad Niagara na granicy Kanady i USA. Istnieje aż 18 miejsc wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kanada jest częścią kontynentu północnoamerykańskiego, w której występuje 6 stref czasowych, a Toronto, dynamicznie rozwijająca się me­tropolia, będącą handlowym i finansowym centrum Kanady, zostało uznane za najbardziej wielokul­turowe miasto świata.