Nieważne, czy zdobywamy góry, czy przemierzamy miasta, w całej Austrii wędrówki i spacery nagradzają podróżników mnóstwem nowych wrażeń.

Wiosną dorosłych i dzieci ogarnia przemożna chęć wyruszenia w plener. Dokąd się wybrać? Szlaków jest w Austrii bez liku. Wędrując Naukowym Szlakiem Golmiego w Montafonie poznajemy środowisko życia świstaków i innych alpejskich zwierząt. W Wildschönau w Tyrolu możemy zobaczyć ślady smoka i obserwować pracowite pszczoły. Zmysły budzi Góra Asitz niedaleko Saalfelden-Leogang na Ziemi Salzburskiej. Gdzie skrywają się Duch Wina i Duch Lasu, to zagadka dla miłośników pieszych wycieczek w Wachau w Dolnej Austrii. Trochę dalej na południe, wędrujących Szlakiem Mrówek w St. Corona am Wechsel wita „Królowa Lasu”. A już całkiem na południu, w Villach w Karyntii, interaktywny przewodnik „CityTour” prezentuje i przybliża zwiedzającym ważne miejsca na mapie miasta.

Golmi prowadzi nas na spotkanie z przyrodą

Golmis Forschungspfad am GolmGolmis Forschungspfad am Golm © Golm Silvretta Luenersee Tourismus / Christoph Schöch  Tschagguns