Imponujące szczyty, idylliczne górskie jeziora i alpejskie pastwiska z prawdziwego zdarzenia: Pitztal to jedna z najpiękniejszych dolin bocznych w Alpach Wschodnich. Chętni mogą nawet zanurzyć się w lodowej krainie, jaką znajdą także w środku lata na najwyżej położonym w Tyrolu lodowcu.

Ukryta między dolinami Ötztal a Kaunertal, dolina Pitztal jest niczym inny świat. W górę prowadzi tylko jedna droga. Góry wznoszą się stromo na lewo i na prawo, a widok imponujących wodospadów urzeka raz za razem. Droga prowadzi przez piękne wioski z kościołami, zajazdami i tradycyjnymi zagrodami. Przez 40 kilometrów, potem jest koniec. Aby dostać się dalej, trzeba skorzystać z kolejki górskiej. Na szczycie czeka najwyżej w Austrii położona kawiarnia. Nazywa się „Das 3440” – jest to nawiązanie do dokładnej wysokości, na której się znajduje. Dolina jest ponadto częścią regionu historycznego, jakim jest Dach Tirols. Rozpościerająca się stąd panorama jest wręcz nie do opisania. Od Zugspitze po Dolomity czy masyw Ortler, wszystko wydaje się być u Twoich stóp.

Co powiesz na małe safari po lodowcu z doświadczonymi przewodnikami? Podczas wędrówki po lodzie i śniegu urlopowicze poznają wiele ciekawych faktów. Istnieje nawet możliwość zejścia po linie w dół szczeliny. To niezapomniane przeżycie oferowane jest w miesiącach letnich.