Czas przerwać codzienną rutynę! Czas na relaks! Bez względu na to, gdzie znajdziesz swoją osobistą chwilę relaksu, w Innsbrucku i jego okolicach będzie to łatwe i naturalne. Co więcej Innsbruck to doskonały punkt wyjścia, aby codziennie wybierać z szerokiej oferty aktywności. Od bio sauny z panoramą górską po spacery po uroczym starym mieście z muzeami, galeriami, wyjątkowymi sklepami i butikami po spokojne wędrówki przez lasy i łąki na tle rozległych gór – region Innsbrucka oferuje odpowiedni tryb dla każdego rodzaj relaksu. Idealny wybór, aby spędzić lato pełne rozkoszy, wolności i miejsko-alpejskiej radości życia!

Wreszcie można ponownie wyjść i uciec od codzienności. Skorzystaj, zatem z wolności, aby po prostu pozwolić swemu umysłowi i stopom odpocząć: Region Innsbrucka to właściwe miejsce, dla każdego, kto chce się zrelaksować! W samym sercu Alp region oferuje wszystko, czego potrzeba, aby zrobić sobie małą przerwę. Jeśli chodzi o różnorodność, region Innsbrucka to prawdziwy „wrodzony talent”. Ponieważ wypoczynek rekreacyjny w Innsbrucku prowadzi z miasta bezpośrednio na łono natury. Urlopem rozkoszować można się także bardzo wygodnie korzystając z kolejek górskich lub rowerów elektrycznych, bez żadnego wysiłku fizycznego. Miasto zaprasza również na relaks i poznawanie alpejsko-miejskiego stylu życia: Podczas spaceru po krętych uliczkach pomiędzy historycznymi budynkami a nowoczesną architekturą, na tle potężnych gór wyłania się różnorodna panorama miasta. Można ją poznać w cudowny sposób podczas spaceru promenadą wzdłuż rzeki Inn i rzędów kolorowych kamienic.

Gdzie miasto szepcze „relaks”

Tak, również w mieście możesz uciec od typowego miejskiego zgiełku! Innsbruck to urocze miasteczko, które zachwyca czarującymi ulicami handlowymi i krętymi alejkami, imponującym krajobrazem kulturalnym oraz bogatą ofertą muzeów, galerii i punktów artystycznych w przestrzeni publicznej. Podczas relaksującego spaceru po mieście odkryjesz słynne i ukryte zabytki, znane i tajemnicze zakątki miasta. Imponującą różnorodność możesz odkrywać indywidualnie i wygodnie podczas spacerów z serii „Walks to explore“. Siedem spacerów tematycznych zachęca do spojrzenia na miasto z różnych perspektyw. Prowadzą przez Innsbruck nieznanymi ścieżkami, z dala od zgiełku, prosto do atrakcji: między skocznią narciarską Bergisel a wąwozem Sill, w historycznej dzielnicy Anpruggen lub śladami Habsburgów.

Nowość w programie: Spacery z serii ART Walks po Innsbrucku to idealny sposób dla miłośników sztuki na poznanie Innsbrucka, jako „artystycznej przestrzeni”. Dwugodzinny spacer wiedzie przez miasto i do czterech znakomitych instytucji, których sale wystawiennicze poświęcone są sztuce współczesnej. Dyrektorzy osobiście oprowadzą Cię po aktualnych wystawach i zapewnią fascynujący wgląd w życie kulturalne miasta. Inspirujący relaks dla umysłu i duszy!

Skuteczne działanie

Chcesz przywrócić harmonię między ciałem, umysłem i duszą? Przyjmij pozycję psa z głową w dół poza studio jogi, wysoko na górze, na przykład w plenerowych studio jogi na górze górującej nad Innsbruckiem, na Rangger Köpfl, albo na Muttereralm lub na Nordkette na wysokości 1905 metrów nad poziomem morza. Tutaj szybko znów poczujesz grunt pod nogami. Ćwiczenia ruchowe i medytacja połączone ze świeżym górskim powietrzem i zapierającymi dech w piersiach widokami ożywiają i pozwalają na głęboki relaks. A zaraz potem możesz zażyć orzeźwiającej kąpieli w jednym z pięknych jezior z kąpieliskiem w regionie. Ale to nie musi być skok do chłodnej wody. Czasami wystarczy przecież spacer po okolicy czy przerwa na brzegu np. nad zielonym, błyszczącym jeziorem Natterer See, nad Lanser See czy nad jeziorem kąpielowym Mieming. Wszystkie oferują orzeźwiające chwile i spokój duszy. Z drugiej strony szybki zastrzyk świeżości dla zmęczonych stóp w gorące letnie dni oferuje „marsz wodny” w punktach Kneippa w regionie. Spacer po zbiorniku z zimną wodą nie trwa długo, ale ma zbawienne działanie i jest orzeźwiający!

A propos kąpieli: Tak zwane kąpiele leśne to także świetny sposób na relaks. Pośród ziemistych zapachów lasu i delikatnego szelestu liści zanurzasz się w krainie zmysłów podczas spokojnego spaceru po lesie i szybko zostawiasz za sobą codzienny zgiełk. Piękno przyrody, spokój i cisza oraz uważne postrzeganie otoczenia i własnego bytu – „kąpiel w lesie” to wyjątkowe przeżycie, z którego będziesz czerpać jeszcze przez długi czas po urlopie.

Spowolnione chwile na łonie natury

Spokojne leśne lub przyrodnicze wędrówki z atrakcjami, rekreacyjne wycieczki na alpejskie pastwiska i do nietkniętych miejsc dających dobre samopoczucie pozwolą każdemu, kto szuka relaksu poprzez ruch, osiągnąć upragnioną chwilę odprężenia. W tym celu do dyspozycji stoją również przewodnicy górscy: Wycieczki z obszernego program górskich wędrówek z przewodnikiem, które są w ofercie bezpłatnej karty Welcome Card, prowadzą do najpiękniejszych miejsc w regionie. Ci, którzy wolą podróżować samodzielnie, mogą doświadczyć idealnej interakcji między naturą i technologią na przykład na Perspektivenweg na Nordkette i cieszyć się spokojną atmosferą gór i zapierającymi dech w piersiach widokami na miejski zgiełk. Ścieżka Mooswiesen-Runde po płaskowyżu Mieminger wiedzie polnymi drogami obok małych jezior i kaplicy. Wędrowcom przez cały czas towarzyszy widok na imponujące pasmo górskie Mieming i piękny rezerwat przyrody z charakterystycznymi łąkami modrzewiowymi. Możesz też zabrać „włochatego towarzysza”, lamę, i udać się na spacer po skąpanym w słońcu płaskowyżu Mieming. Kudłate, łagodne zwierzęta poprzez spokojne kroki pozwalają natychmiast zredukować bieg.

A każdy, kto chciałby przejechać się przez las i łąki, powinien wsiąść do „leśnego tramwaju”: Tramwaj linii 6 zabiera spragnionych relaksu poza miasto i na łono natury. Na trasie, w małych miasteczkach czekają na odkrycie liczne skarby.

Copyright: Innsbruck Tourismus, Photographer: Christof Lackner

Pozwól sobie na chwilę przyjemności!

Intensywny wypoczynek z zabiegami wellness i spa można w Innsbrucku przeżyć w sposób szczególny: Na przykład z naszym regionalnym zapachem sosny limby i kojącym widokiem na alpejską przyrodę w saunach i łaźniach parowych ekskluzywnych hoteli wellness, które pozwalają szybko zapomnieć o stresie i napięciu. Oferta obejmuje również masaże i aplikacje ze specjalnymi efektami, które mają dobroczynny i trwały efekt dzięki ekologicznym certyfikowanym liniom produktów do pielęgnacji skóry, opartych na sprawdzonych przez wieki recepturach z regionu. Najlepszy jednak jest fakt, że: Dzięki różnorodnym ofertom Day Spa goście przebywający tu tylko w ciągu dnia mogą również skorzystać z programu relaksacyjnego hoteli wellness w Innsbrucku!

Także od relaksu można zgłodnieć. Jak dobrze, że region Innsbrucka ma również bogatą ofertę kulinarną i na swój wyjątkowy sposób dba o dobre fizyczne samopoczucie swoich gości. Na kocu piknikowym na wsi, unosząc się gondolą w kierunku szczytu, w nowoczesnej alpejskiej atmosferze lub na słonecznym tarasie z widokiem na jezioro – prawdziwe tradycyjne i nowo zinterpretowane tyrolskie przysmaki oraz wyselekcjonowane pozycje z menu światowego, to gwarancja prawdziwych doznań smakowych w niezwykłej atmosferze.

A ponieważ relaks nie kończy się po prostu po przyjemnym dniu, ale również przyczynia się do dobrego snu, w regionie Innsbrucku jest wiele miejsc noclegowych, w których można dobrze się wyspać – urocze pensjonaty, designerskie hotele czy renomowane hotele wellness. Czy nocleg może być bardziej niezwykły? W domkach z drewna, namiotach safari lub beczkach do spania w wakacyjnym raju Ferienparadies Natterer See lub w Gerhardhof w Wildermieming można przeżyć małą przygodę w połączeniu z luksusem, romantyzmem i naturą. Niezapomniane wakacyjne przeżycia, które na długo pozostaną w pamięci.

Bilet do urlopowego szczęścia: karta gościa Welcome Card

Dzięki bezpłatnej karcie gościa Welcome Card, dla gości zatrzymujących się tu, na co najmniej 2 noce, region Innsbrucka oferuje różnorodne opcje, aby jeszcze lepiej cieszyć się osobistą chwilą relaksu. Dla posiadaczy karty cały transport publiczny w regionie jest dostępny bezpłatnie. Dodatkowo uwzględniono wiele bezpłatnych ofert i liczne zniżki na basenach, kąpieliskach oraz wybranych kolejkach górskich. Szczególna atrakcja w 2021 roku: rozszerzony program górskich wędrówek z przewodnikiem.

Co pozostanie po urlopie? Niezliczone obrazy w głowie. I głęboka wdzięczność za przeżycie własnej małej chwili relaksu.

www.innsbruck.info/relaxing