Wczasy na wybrzeżu – długo wyczekiwane, zaplanowane. Z myślą o całodniowym odpoczynku na plaży, kąpielach w Bałtyku. Co jednak, gdy pogoda nie sprzyja plażowaniu lub gdy piasek już nam się nieco znudził? Oto pięć nieoczywistych miejsc, które warto zobaczyć w Gdyni! 

Turystów w Gdyni znajdziemy między innymi na Skwerze Kościuszki, którzy łapiąc rozwiane włosy odwiedzają okręt ORP Błyskawica lub żaglowiec Dar Pomorza. Nie zabraknie ich także w ciekawych miejscach “pod dachem”, czyli w Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Emigracji, Akwarium Gdyńskim czy w Centrum Nauki Eksperyment. Są to jedne z najpopularniejszych gdyńskich destynacji. Ale to nie wszystko, co oferuje nam miasto z morza i marzeń. Gdynia to także nietuzinkowe miejsca, które nie zawsze są oczywistym punktem dla turystów.

Punkt 1: Gdynia Główna Osobowa

Spacer po Gdyni proponujemy rozpocząć od dworca Gdynia Główna, który znajduje się w zabytkowym modernistycznym budynku. Warto rozejrzeć się dookoła –  zauważymy ozdobne szklane mozaiki w holu głównym, podsufitowe malowidło w dawnej sali restauracyjnej, sufity z kasetonowych wnęk, granitową posadzkę w kilku odcieniach, lampy w kształcie klepsydr w hallu głównym i byłej restauracji, a także dwustronny zegar przy kasach. Dworzec pełni funkcję nie tylko transportową, ale również kulturalną. W podziemiach dworca, w byłym schronie przeciwlotniczym, znajduje się Teatr Gdynia Główna.