Znowu kupiłaś buty, które po prostu wpadły Ci w oko? Tak robi prawdopodobnie większość kobiet. Niestety, wiele osób nie przywiązuje dużej wagi do materiału, z jakich wykonane zostały ich wymarzone buciki – a to błąd! Skóra naturalna ma inne właściwości niż skóra sztuczna lub satyna.

Jeśli chcesz być naprawdę zadowolona z kupowanych butów, weź pod uwagę nie tylko fason. Kluczowa powinna być oczywiście wygoda – jeśli już podczas przymierzania czujesz się w wybranych butach dobrze, prawdopodobnie będziesz z nich zadowolona. Zwróć jednak uwagę także na materiał, z jakich zostały wykonane – i to zarówno ten na zewnątrz, jak i we wnętrzu buta.

Już podczas zakupu warto pamiętać, że np. buty, które powstały z myślą o codziennym używaniu będą przede wszystkim bardzo trwałe (nawet kosztem komfortu), natomiast w butach do tańca priorytetem jest wygoda.

Skóra naturalna – bez kompromisów

Za najlepszy materiał na buty uchodzi oczywiście skóra naturalna. Buty z dobrej jakości skóry mogą pięknie się prezentować w wersji codziennej, wizytowej, ale również jako buty taneczne bądź ślubne. Nic więc dziwnego, że buty skórzane są bardzo chętnie wybierane na ślub i wesele. Podczas uroczystości dodadzą szyku i blasku pannie młodej, a po weselu jeszcze nie raz sprawdzą się jako eleganckie pantofle wizytowe.

Skóra licowa (gładka) ma opinię bardzo praktycznej. Taki materiał jest odporny na zabrudzenia, trwały i dobrze dopasowuje się do stopy. Możliwość rozchodzenia butów, to bardzo ważna zaleta obuwia ze skóry naturalnej.

– Warto wiedzieć, że możliwości rozchodzenia butów są różne i zależą zarówno od materiałów, jak i od fasonów. Np. skóra licowa rozciągnie się łatwiej niż satyna czy eko-skóra, a gdy mówimy o wzorach – modele z paseczkami z przodu rozejdą się szybciej od czółene