Z naszego, krótkiego artykułu dowiesz się jakie jest Znaczenie tatuażu kwiat lotosu. Jeśli interesuje Cie owa tematyka, zapraszamy do lektury.

Jakie jest znaczenie tatuażu kwiat lotosu?

Jeżeli zdecydujemy się na zrobienie sobie tatuażu bardzo często ma dla nas znaczenie nie tylko sama estetyka danej grafiki ale także i jej symbolika. Jakie jest znaczenie tatuażu kwiat lotosu?

Kwiat lotosu – wzór tatuażu

Kwiat lotosu jest często wybieranym wzorem tatuażu, ze względu na fakt iż jest niesamowicie kobiecy a do tego pięknie prezentuje się na wielu częściach ciała. Należy jednak zadać sobie pytanie jakie jest znaczenie tatuażu kwiat lotosu, by w pełni znać symbolikę grafiki, która ma z nami pozostać do końca życia.

Znaczenie tatuażu kwiat lotosu – kilka przykładów

Lotos to narodowy kwiat Wietnamu, co więcej występuje też podczas ważnych uroczystości w Japonii i Chinach. Roślina ta jest niesamowicie trwała, jej nasiona zakwitają nawet przez 3000 lat. Kolejna ważna informacja – z lotosu narodził się Budda. Znaczenie tatuażu kwiat lotosu jest zawsze pozytywne. Często identyfikowane jest z równowagą duchową, silnym charakterem, mądrością, wolnością.