Chociaż kalendarzowa wiosna już miłościwie nam nastała, to wyglądając przez okno czasami trudno w to uwierzyć. Może bukiety kwiatów, którymi udekorujemy nasz dom, przyspieszą jej nadejście? Gdy myślimy o kwiatach ciętych, od razu zastanawiamy się nad wazonem, w którym je umieścimy. W jakim będą prezentowały się najlepiej? Pękatym, strzelistym, kryształowym? W wyborze tego odpowiedniego, który podkreśli urodę bukietu, doradzi Wam polski producent szkła marka Krosno Glass.

Tulipany i żonkile to najbardziej wiosenne z kwiatów. Jako pierwsze pojawiają się na ulicznych straganach. Czasem jeszcze prószy na nie marcowy śnieg. Sprzedaje się je w pęczkach po 10, 20 sztuk. Najpiękniej wyglądają ułożone w swobodne bukiety niczym nieudekorowane czasem zestawione z gałązkami bazi. Takie bukiety muszą mieć stabilne wsparcie. Najlepiej sprawdzą się dla nich przysadziste, okrągłe wazony.

Fot. Materiały prasowe

Do wiosennych naręczy żonkili i tulipanów, styliści współpracujący z marką Krosno Glass polecają ręcznie formowaną bolę z kolekcji Horizon. Jest wyjątkowa – zielona z zewnątrz, biała w środku. Jej zielony kolor powtarza barwę liści pierwszych w tym roku tulipanów. Kolejnym kolorowym szkłem od marki Krosno Glass polecanym na wiosenne kwiaty cięte jest nowa kolekcja Latitude. Delikatny zielony odcień szkła podkreśla piękno żywych kwiatów, a oryginalna forma, przełamując klasyczny kształt, dodaje wnętrzu świeżości i nowoczesności. Kolekcja ta składa się z trzech wielkości wazonów w delikatnej zieleni lub przezroczystych: mają od 18 do 28 cm wysokości. Dobrze wyglądają solo i zestawione ze sobą.