Trend mental fitness rośnie w siłę. Od 2012 r. liczba osób medytujących na świecie wzrosła niemal trzykrotnie![1] W ćwiczeniu umysłu wspierają nas technologie pozwalające kształtować systematyczny nawyk. Debiutująca na rynku polskojęzyczna aplikacja Mindy pomoże Ci wzmocnić kondycję mentalną i trenować mózg w celu osiągnięcia jego pełnego potencjału. Sprawdź w jaki sposób osiągnąć spokój ducha medytując ze smartfonem.

Po trwającej od wielu lat modzie na fitness i ćwiczenia ciała przyszła era trenowania umysłu.  Medytacja i mindfluness zyskują coraz większą popularność w krajach zachodu. Szacuje się, że obecnie na świecie medytuje od 200 do 500 mln osób[2]. Zainteresowanie technikami relaksacyjnymi szczególnie wzrosło w okresie pandemii, kiedy jesteśmy wystawieni na olbrzymi stres związany z poczuciem zagrożenia i nałożonymi na nas ograniczeniami. W 2020 globalnie liczba pobrań aplikacji z segmentu Health&Fitness wzrosła o ponad 100%[3]. Trend widać również w Polsce – liczba wyszukiwań podcastów o medytacji zwiększyła się o 665 procent[4]. Coraz więcej ludzi praktykuje uważność i inwestuje w spokój swojego umysłu. Wciąż jednak mamy problemy z systematycznością, a tylko regularna praktyka przynosi oczekiwane efekty. Z pomocą przychodzi nam technologia.

Technologia w służbie spokoju

W związku z pandemią jeszcze bardziej korzystamy z możliwości jakie daje nam rzeczywistość cyfrowa. Ćwiczymy jogę online, trenujemy uważność, słuchamy muzyki relaksacyjnej. Wirtualne aktywności, dostępne na wyciągnięcie ręki i o każdej porze, stały się nową normalnością. Przy ograniczonej możliwości wychodzenia z domu sprawdzają się też aplikacje do ćwiczeń relaksacyjnych i mindfulness. Znajdziemy ich na rynku sporo. Jednakdo tej pory żadna nie była w pełni dostosowana do polskiego użytkownika. Debiutującą właśnie na rynku Mindy wyróżniają wartościowe, polskojęzyczne treści przygotowane przez rodzimych, certyfikowanych nauczycieli mindfulness, bogata baza nagrań relaksacyjnych i na