Międzynarodowy Dzień Ziemi, który obchodzimy corocznie 22 kwietnia, to dobra okazja do refleksji nad kondycją naszej planety i działaniami podejmowanymi przez nas na rzecz środowiska. Avon działając na rzecz lepszego świata dla kobiet, chce tworzyć lepszy świat dla nas wszystkich. Redukcja gazów cieplarnianych o 53%, czy przetwarzanie plastiku na poziomie ponad 93% – to tylko niektóre z działań zrealizowanych w 2020 roku przez tę markę. Można je znaleźć w specjalnym raporcie na temat społecznej odpowiedzialności ich biznesu.

Avon od lat stara się w swojej działalności podejmować odpowiedzialne inicjatywy, a ich globalna strategia oparta jest na dwóch filarach: trosce o planetę (Planet Kind) i trosce o ludzi (Human Kind), które szczegółowo opisane są w publikacji „The Beauty of Doing Good. Responsible Business Report 2020”.

Ziemia to nasz wspólny dom

Marka Avon m.in. walczy ze zmianami klimatycznymi, dba o zwierzęta oraz stara się pakować swoje produkty wyłącznie w opakowania wykonane z surowców pozyskanych w zrównoważony sposób. W ubiegłym roku firma zredukowała emisję gazów cieplarnianych o 53%, a dalsze plany zakładają osiągnięcie zerowej emisji do 2030 roku. Avon odpowiedzialnie podchodzi również do produkcji swoich plastikowych opakowań. Już dziś poziom ich przetwarzania osiągnął ponad 93%, a do 2025 roku planują osiągnąć poziom 100% w skali globalnej.