Wiosenne miesiące coraz bliżej, a Ty od dłuższego czasu myślisz o zrobieniu sobie kobiecego tatuażu? Masz wiele pomysłów na wzór, a do tego nie wiesz jaki wybrać rozmiar i kolor? Zastanawiasz się, gdzie rozpocząć poszukiwania studia lub tatuażysty, który zarezerwuje Ci termin i zrealizuje Twój pomysł szczególnie teraz, w czasie pandemicznych miesięcy? Razem z ekspertami INKsearch pomożemy Ci znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania i rozwiać wszystkie wątpliwości. Sprawdź, jak krok po kroku przejść przez proces od pomysłu na tatuaż damski, aż po realizację wymarzonego projektu i o czym warto pamiętać.

Tatuaż damski – od czego zacząć?

Internet to prawdziwe źródło inspiracji o panujących trendach w robieniu tatuaży dla dziewczyn, popularnych stylach, wzorach i miejscach, w których jest wykonywany. Jeżeli wiesz, że chcesz zrobić pierwszy tatuaż, ale nie masz na niego pomysłu – warto zacząć od poszukania inspiracji na portalach kobiecych w kategorii „tatuaż” lub na platformach dla miłośników tatuażu czy tablicach pomysłów dostępnych w Internecie. To pierwszy krok, który pozwoli Ci sprawdzić, jakie trendy panują, a także w jakich stylach są tworzone tatuaże damskie.

Tatuaż damski - jak się do niego przygotować?
Fot. Materiały prasowe

 – Do najczęściej wybieranych wzorów przez kobiety należą motywy florystyczne, zwierzęce, inspirujące cytaty lub słowa oraz małe i subtelne tatuaże w postaci zdobienia tzw. ornamenty, które mogą stanowić pewnego rodzaju biżuterię na ciele. Warto na początku swojej drogi po pierwszy tatuaż damski zaczerpnąć inspiracji w Internecie i sprawdzić, który styl i motyw nam najbardziej odpowiada, czy bardziej podobają nam się kolorowe wzory czy też może czarno-szare tatuaże. Jeżeli po tych poszukiwaniach nadal nie wiemy na co chcemy się zdecydować lub nie znaleźliśmy żadnego projektu, który oddawałby naszą wizję, to warto ten temat pozostawić otwartym do przedyskutowania z odpowiednim artystą – mówi Marta Wierzba, host programu „Polskie Dziary”.

Tatuaże dla dziewczyn – lineart, dotwork, a może handpoke?  

Do najpopularniejszych stylów wybieranych przez kobiety należą te, które pozwalają tworzyć delikatne tatuaże. Przykładem jest „lineart” w formie jednej kreski, którą wykonuje się często małe tatuaże damskie, jak delikatne napisy, kwiaty oraz niewielkie, ukryte na ciele symbole. Jeśli natomiast szukasz czegoś oryginalnego, zwróć uwagę na styl dotwork, który charakteryzuje się praktyką punktową. Projekt złożony jest z kropek, rozmieszczonych w jednakowych odległościach, co daje efekt głębi. Z kolei popularny handpoke, który bardziej stanowi technikę tatuowania, niż sam styl – polega na tym, że artyści nie używają elektrycznych maszynek a pióro zakończone pojedynczą igłą lub kilkoma. To pewnego rodzaju powrót do korzeni w sztuce zdobienia ciała. To również polecana metoda do tworzenia delikatnych i małych tatuaży.

Tatuaż damski - jak się do niego przygotować?
Fot. Materiały prasowe

Tatuaż damski – w jakim miejscu na ciele zrobić?

Wybierając wzór na pewno myślałaś już nad tym, gdzie chcesz go zrobić. Tatuaż damski na ramieniu, nadgarstku a może udzie? Jeśli nie jesteś pewna czy wybrany przez Ciebie projekt będzie wyglądał dobrze na którymś z tych miejsc, skonsultuj się z wybranym tatuażystą. Dlaczego? Powodów jest kilka. Po pierwsze, nie każdy projekt będzie dobrze się układał na wybranej partii ciała. Przykładem mogą być zgięcia na ciele lub miejsce na kręgosłupie, między łopatkami. Decydując się na kobiecy tatuaż w tej lokalizacji trzeba pamiętać, że skóra w tym miejscu „pracuje”, czyli w zależności od tego czy będziemy mieć ściągnięte łopatki czy też będziemy lekko zgarbieni, tatuaż może wyglądać inaczej. Nieodpowiednie wykonanie, zbyt mały lub zbyt duży projekt w tym miejscu może skutkować jego deformacją.